МЛАДИ ДОБИЈАЈУ 5.000 ДИНАРА: Огласио се и министар финансија Синиша Мали - Механизам пријаве ће бити брз и једноставан
МЛАДИ од навршених 16 до навршених 29 година ће добити по 5.000 динара новчане подршке од државе, пред Нову годину, баш као што је председник Републике Србије Александар Вучић и најавио, изјавио је Синиша Мали.
Novosti
- Дакле, након што је држава током ове године, издвојила два пута по 100 евра за младе, прво у фебруару, а потом и у јуну, сада ће млади поново добити једнократну новчану подршку. Министарство финансија припрема законско решење којим ће ово питање бити регулисано, а механизам пријаве, ће као и до сада, бити брз и једноставан. Пријава младих ће бити могућа од 1. до 15. децембра. Оно што ми је посебно важно, јесте да, упркос свим изазовима са којима се сусрећемо због актуелне кризе у свету, имамо довољно средстава да исплатимо и ову меру новчане подршке младима, а да то ни на који начин не угрози наше јавне финансије. На овај начин држава још једном показује да брине о младима и да је увек ту за њих. Млади су наша будућност, и свако издвајање за њих је улагање у боље сутра наше државе и друштва - написао је Мали на Инстаграму.
БОНУС ВИДЕО - ДЕСИЛО СЕ ПРЕ 36 ГОДИНА: Храбар потез Милутина због ког је добио награду "Вечерњих новости"
Препоручујемо
МЛАДИ У СРБИЈИ ДОБИЈАЈУ 5.000 ДИНАРА ПРЕД НОВУ ГОДИНУ: Вучић о новој државној помоћи
08. 10. 2022. у 11:07 >> 11:08
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РАМПА ОД ТРАМПА ЗА МАКРОНА: Дипломатски скандал на помолу, Вашингтон спрема невиђени ударац Паризу
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе разматрају одлагање, или чак блокирање, именовања следећег француског амбасадора у Вашингтону, што је потез без преседана који прети да продуби јаз између два дугогодишња савезника, наводе четири извора упозната са ситуацијом.
29. 07. 2026. у 19:12
ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда
НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.
24. 07. 2026. у 16:00
МАСОВНО ЗАТВАРАЊЕ ПЛАЖА У ЦГ: Вода опасна за купање, амбуланте пуне болесне деце - и на Словенској плажи забрањено купање
НА НЕКОЛИКО популарних плажа у Црној Гори уведена је забрана купања након што су анализе показале да морска вода није безбедна.
30. 07. 2026. у 16:55 >> 18:54
Коментари (1)