НЕ КУПУЈТЕ МЛЕКО НА ПАКЕТЕ, НИЈЕ НЕСТАШИЦА Привредна комора Србије: "Чим су кренуле приче да га нема, уследила већа тражња"
МЛЕКА у продавницама и даље нема или га има у много мањим количинама. То се првенствено односи на дуготрајно млеко, паковање од једног литра, млечне масти 2,8 одсто.
Фото: Ж. Кнежевић
У Привредној комори Србије кажу да је реч о краткотрајном поремећају на тржишту и позивају грађане да купују онолико колико им је потребно. Ако не правимо залихе, имаћемо стабилно снабдевања, истичу у ПКС.
На рафовима у продавницама има много мање млека, а разлози су узрочно-последични - повећана потрошња и пад у производњи млека - у околностима када је мање музних крава, скупља сточна храна, суша.
Жарко Малиновић из Привредне коморе Србије каже за РТС да није реч о несташици, већ о краткотрајном поремећају на тржишту.
"Тржиште се снабдева у оним количинама у којим је то било у претходном периоду. Услед приче о томе да нема млека, добили смо и раст тражње", каже Малиновић.
(РТС)
Препоручујемо
МЛЕКО 128 ДИНАРА Влада изменила уредбу: Смањена трговачка маржа и забрањен извоз
06. 09. 2022. у 10:36
ДРЖАВА РЕШАВА НЕСТАШИЦЕ: Спрема се одговор на мањак млека у продавницама
05. 09. 2022. у 20:30
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)