ИЗВЕШТАЈ СА ТРЖИШТА НЕПОКРЕТНОСТИ: Трећина станова на кредит
НА тржишту непокретности током новембра "обрнуто" је 574,4 милиона евра.
Фото Новости
То је за око 13 процената већа потрошња него месец дана раније, а за 47,6 одсто више него у новембру прошле године. У поређењу са 2019. годином тржииште је вредело за чак 69 одсто више.
Ово је показао последњи извештај Републичког геодетског завода за претходни месец. Како у њему стоји, закључено је 13.700 уговорa о купопродаји непокретности, што је за око 22 одсто више него лане. Из кредита за све врсте непокретности у новембру реализовано је 14 одсто промета. Позајмицама од банке плаћено је 32 одсто станова, а све остало у кешу.
Прометовано је укупно 15.337 непокретности, од чега 5.632 промета земљишта, 3.471 објеката и 6.234 прометa посебних делова објеката.
Препоручујемо
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)