МАЛИ СЕ САСТАО СА СПАЈИЋЕМ: Министри финансија Србије и Црне Горе разговарали о сарадњи две земље
МИНИСТАР финансија у Влади Републике Србије Синиша Мали састао се данас са министром финансија и социјалног старања Црне Горе Милојком Спајићем, а на састанку је било речи о економској сарадњи две земље, за коју је оцењено да је добра, али и да постоји простора за њен даљи напредак.
Фото: Министарство финансија
Министри су се сагласили да су имали веома конструктиван састанак, на којем су разговарали и о економској ситуацији у Европи и свету, с обзиром на пандемију корона вируса која има значајан утицај на све светске економије.
На састанку је било речи и о иницијативи „Опен Балкан“ и о предностима које она доноси државама које су укључене у тај процес.
Мали и Спајић су разговарали о више потенцијалних заједничких пројеката између Србије и Црне Горе, а у наредном периоду ће бити интензивиране активности како би се ти пројекти и реализовали.
Саговорници су закључили да постоји доста потенцијала за економску сарадњу две земље и да се кроз ту сарадњу могу остварити бројни бенефити за привреду и грађане и Србије и Црне Горе.
Препоручујемо
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)