БАЖДАРЕЊЕ ДОКЛЕ ДРЖАВА ДОЗВОЛИ: Мења се Закон о метрологији

21. 06. 2021. у 15:07

ДРЖАВА ће и даље прописивати највишу цену баждарења мерних уређаја. Одбор за привреду Скупштине Србије прихватио је Предлог закона о метрологији у начелу и најавио амандман који ће обезбедити да надлежни регулишу до ког износа ова услуга може да се наплаћује.

БАЖДАРЕЊЕ ДОКЛЕ ДРЖАВА ДОЗВОЛИ: Мења се Закон о метрологији

Фото М.Лабудовић

Новим законом се укида принцип поверених послова и биће именована тела за оверавање мерних уређаја. И Дирекција за мере и драгоцене метале моћи ће да ради оверу свих мерила што до сада није био случај. Уесто државног одређивања цена за ове услуге, по новом закону тржиште слободно регулишати цене, сем горњег лимита.

Иначе, реч је о баждарењу уређаја попут водомера, струјомера, калориметара. Посланици су упозорили да би, уколико не би било постављене границе, могло да дође монопола за мања места у удаљеним деловима Србије, где тржиште ових услуга није развијено.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ у клиници где се негује стручност, поверење и хумани приступ пацијентима