НБС САОПШТИЛА: Динарска штедња ближи се рекордном нивоу
НАРОДНА банка Србије бележи континуирани раст штедње коју грађани полажу код пословних банака.
Новости
Од почетка године, динарска штедња је порасла за 5,1 одсто, приближава се рекордном нивоу од 100 милијарде динара.
Девизна штедња је у истом периоду порасла за 4,4 процената, тренутно износи 11,9 милијарди евра. У склопу девизне штедње, нарочито динамичан раст у мају бележи штедња у швајцарским францима, што се може довести у везу са заменом новчаница осме серије швајцарског франка, мада је њено учешће у укупној девизној штедњи и даље релативно ниско - око пет одсто.
Препоручујемо
НОВА ПОМОЋ ДРЖАВЕ: На реду су власници барова и клубова - ово су услови
24. 05. 2021. у 16:56
ДАНАС ЛЕЖЕ 100 ЕВРА НА РАЧУНЕ: Почиње исплата финансијске помоћи за КиМ
24. 05. 2021. у 07:14
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)