„Интернет дијалог 2024“ посвећен вештачкој интелигенцији и називима интернет домена

Биљана Ристивојевић

02. 04. 2024. у 15:26

ПРАВНИ факултет Универзитета у Београду и Фондација „Регистар националног интернет домена Србије“ (РНИДС) 8. и 9. априла 2024. године по десети пут ће организовати годишњу конференцију посвећену праву интернета. Овогодишњи „Интернет дијалог“ одржава се под покровитељством Привредне коморе Србије и њеног Центра за дигиталну трансформацију.

„Интернет дијалог 2024“ посвећен вештачкој интелигенцији и називима интернет домена

Фото: ПКС

Први дан „Интернет дијалога 2024“ посвећен је вештачкој интелигенцији. На конференцији „Вештачка интелигенција: изазови у пословном праву“, која се одржава у Привредној комори Србије (Ресавска 13-15, Београд) учествоваће: проф. др Слободан Марковић, проф. др Душан Поповић, проф. др Сања Савчић, проф. др Ивана Кунда, проф. др Неда Здравева, проф. др Иза Разија Мешевић, проф. др Свјетлана Ивановић, проф. др Марко Јовановић, проф. др Јелена Лепетић, доц. др Новак Вујичић, доц. др Маша Мишковић, адвокат др Андреа Радоњанин, адвокат др Мина Јовановић Нинковић, адвокат Вук Лековић. Програму конференције можете приступити овде.

Други дан „Интернет дијалога 2024“ посвећен је решавању спорова поводом регистрације назива интернет домена. На округлом столу, који се одржава у просторијама Привредне коморе Београда (Кнеза Милоша 12, V спрат, Београд) учествоваће: др Дејан Ђукић, адвокат Владимир Мареновић, адвокат Стефан Бојовић и проф. др Душан Поповић. Уводно излагање имаће гђа Мирта Хуртадо Ривас, главни правни саветник за брендове, лиценцирање и борбу против кривотворења у компанији „Нестле“. Програму округлог стола можете приступити овде.

Претходна регистрација учесника је обавезна. Котизација се не наплаћује. Број места је ограничен. Регистрација се обавља путем овог линка.

Пренос конференције могуће је пратити на „Јутјуб“ каналу РНИДС-а.

Пренос првог дана можете пратити овде.

Пренос другог дана можете пратити овде.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.

06. 03. 2026. у 09:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

ДЕЧКО ЈУ ЈЕ ЗАПРЕПАСТИО: Арина Сабаленка добила прстен од три милиона долара! (ФОТО)