ГОДИНУ ДАНА БЕЗ ДОКТОРА ЛАЗЕ: Изгубили смо светионик у медицини и приватном животу, био нам је идол и водиља
ОПЕЛОМ на Новом гробљу у Нишу обележена је прва годишњица смрти др Миодрага Лазића из Ниша, познатог српског хирурга који је преминуо у 65. години од вируса корона.
Фото: Принтскрин РТС
Помену су присуствовали супруга Ана Лазић, ћерка Нина Вујошевић, као и други чланови најуже породице, и више десетина рођака, колега и чланова борачких удружења.
- Брзо је прошла ова тужна година. И даље имам осећај као да сам га јуче видела. Вероватно ће тако заувек да остане - рекла ћерка др Лазића Нина Вујошевић.
Колеге се Лазића кажу да су Ниш и Србија изгубили и великог лекара и великог човека.
- Др Лазић је свима нама на хирургији био водиља, идол, човек од кога смо могли да учимо како би требало водити се и кроз хирургију и кроз живот и какав би требало бити човек. Тиме што је он отишао ми осећамо велики губитак јер смо изгубили наш светионик како у медицини тако и у приватном животу јер је он био свима нама пријатељ а потом и учитељ. Остаје нам да следимо његов пут и бар у неком проценту будемо оно што је био др Лаза, а др Лаза је био неки ко је непоновљив - каже др Бобана Милојковић, помоћник директора Ургентног центра КЦ Ниш и колегиница др Лазе.
Доктор Лазић је до последњег дана радио у Ургентном центру, одбијајући да се повуче са радног места упркос годинама и великом ризику због придружених болести које је имао. Умро 14. априла 2020. године. На тај дан, ове године биће постављена спомен плоча у Ургентном центру КЦ Ниш који ће понети његово име.
И нишке градске власти су се на адекватан начин захвалиле др Лази на свему што је учинио за Ниш и Србију, преименовањем дела Улице Војислава Илића, која пролази испред Клиничког центра у Нишу.
(Блиц)
Препоручујемо
ОВО СУ НАЈВЕЋА ЖАРИШТА: Погледајте у којим градовима у Србији има највише новозаражених
10. 04. 2021. у 15:13
И ДАЉЕ ВИШЕ ОД ТРИ ХИЉАДЕ НОВОЗАРАЖЕНИХ У СРБИЈИ: Корона однела још 41 живот
10. 04. 2021. у 15:05
ПРЕМИНУЛА ТРУДНИЦА ИЗ ПОЖАРЕВЦА ЗАРАЖЕНА КОРОНОМ: Јуче примљена у болницу у тешком стању
10. 04. 2021. у 11:28
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.
06. 01. 2026. у 12:49
БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.
06. 01. 2026. у 14:39
АКО ВАМ АУТО ПРОКЛИЗА: Савет аутомобилисте који може спасити животе - како безбедно возити по СНЕГУ
ЧЕДОМИР Бркић објаснио је како возачи треба да правилно очисте аутомобиле након снежних падавина, али и како да возе, управљају и понашају се у саобраћају.
05. 01. 2026. у 19:27
Коментари (3)