"ЖЕЛИМО ДА ОЛАКШАМО ДОЛАЗАК ТУРИСТА ИЗ СРБИЈЕ": Грчки министар од данас у званичној посети Београду

28. 03. 2021. у 16:26

ГРЧКИ министар туризма Харис Теохарис боравиће од данас у званичној посети Србији, током ће имати низ састанака са владиним званичницима и туристичким радницима, јавља АНА.

ЖЕЛИМО ДА ОЛАКШАМО ДОЛАЗАК ТУРИСТА ИЗ СРБИЈЕ:  Грчки министар од данас у званичној посети Београду

Фото АП

- Наша посета Србији део је напора Министарства туризма за отварање грчког туризма 2021. године, с посебним нагласком, у првој фази, на привлачење посетилаца из балканских земаља - рекао је Теохарис.

Грчки министар туризма је, такође, нагласио да су Грчка и Србија већ дуго повезане пријатељским везама и љубављу, нечим што се огледа у туристичким токовима.

- Пре пандемије, више од милион Срба сваке године бирало је нашу земљу за свој одмор - навео је Теохарис и додао да је циљ Грчке за 2021. годину да што више олакша долазак туриста из Србије, на основу постојећег споразума који је законски ратификован септембра 2020. године, али и оних који ће бити потписани током његовог боравка у Србији.

- Увек вођени безбедношћу посетилаца, запослених и привредника, предузимамо одлучне кораке за поновно покретање грчког туризма - рекао је грчки министар туризма.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (1)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута