ПЛАВЕТНИЛОМ ЦРТА ШУМАДИЈУ: Необична изложба Иване Маринковић Рацић у Модерној галерији културног центра у горњем милановцу
ИЗЛОЖБА необичних слика и цртежа, чија ауторка је Ивана Маринковић Рацић из Горњег Милановца, отворена је у Модерној галерији овдашњег Културног центра, и траје до 22. марта.
Ивана са "Дедом" и "Композитором" / Фото М. Бошњак
По струци индустријска дизајнерка, Ивана у својим делима прожима елементе реалног, романтичног а највише импресионистичког, уз помало апстрактних мотива.
- Кроз своја остварења, плаветнилом цртам Шумадију, а слике су ми иначе пуне колорита - вели ова уметница.
Познати академски сликар из овог града Илија Драшовић, доајен сликарства у Шумадији у деветој деценији живота, сматра да Иванин изложени опус спада у врхове српског сликарства.
- Она у своје композиције уноси и снове, необична фантастична сновиђења, дечју игру, имагинарне пределе, час реалне, час непредвидиве. То осмишљено поигравање темом одводи је у детињство, у непрегледне мотиве маште, сећања на непролазност и искреност дечје душе, дечје игре пуне стварне осећајности, безбрижности и бескраја - каже кустос Радош Гачић, уредник ликовних програма Културног центра.
И у техникама којим ова уметница ствара своја дела, постоји велика разноврсност и различитост. Тако се испреплићу цртежи, слике на платну, дрвету, дасци, старим етно-предметима...
Препоручујемо
ИЗЛОЖБА ИЛУСТРАЦИЈА: У Завичајном музеју Петровац на Млави радови Боже Веселиновића
15. 03. 2021. у 10:02
СТАРО СМЕДЕРЕВО У СЛИКАМА: Постављена је изложба фотографија "Старо Смедерево у слици"
11. 03. 2021. у 13:57
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.
28. 01. 2026. у 07:48
ВОЈСКА НА УЛИЦАМА ПЕКИНГА Кина у фази унутрашњег обрачуна: Хапшења у врху армије за издају у корист САД (ВИДЕО)
КИНА се суочава са једним од најтежих тренутака унутрашње политичко-безбедносне нестабилности у последњој деценији.
28. 01. 2026. у 07:00
ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)
КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.
27. 01. 2026. у 11:26
Коментари (0)