КИСИЋ ТЕПАВЧЕВИЋ: Праведнија расподела помоћи
У СРБИЈИ више стотина хиљада грађана користи права и услуге из области социјалне заштите, каже министарка за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Дарија Кисић Тепавчевић и додаје да ће Предлог закона о социјалној карти сада омогућити праведнију расподелу помоћи.
Фото: Танјуг
Кисић Тепавчевић је образлажући предложени закон у парламенту рекла да се социјална помоћ користи по различитим основама и да постоји 25 различитих права из борачко-инвалидске заштите.
Она је истакла да је из буџета за ову годину опредељено 106 млиијарди динара, што је, како каже, ипак ограничен новац који се распоређује на много корисника, па се самим тим мора водити рачуна о приоритетима.
- Да бисмо могли да водимо адекватну социјалну политику услов је да располажемо подацима о социјално-економском статус појединца и томе служе социјалне карте - , рекла је Кисић Тепавчевић у Скупштини Србије.
Она је додала да се подаци о коришћењу права из области социјалне заштите налазе у различитим министарствима и органима јавне управе и да нису међусобно повезани, а да ће се сада успостављањем регистра објединити подаци и водити централна евиденција у електронском облику.
Кисић Тепавчевић је објаснила да то неће бити регистар свих грађана, већ ће, како каже, обухватити оне особе које су већ корисници услуга социјалне заштите или су предали захтев и били одбијени.
Препоручујемо
ИНТЕРВЈУ Дарија Кисић Тепавчевић: Држава ће учинити све да спречи отпуштања
07. 02. 2021. у 11:09
ЧАЈ И МАНДАРИНЕ: Дарија Кисић Тепавчевић угостила волонтерку од 83 године
21. 01. 2021. у 14:44
ДР КОН О ДР НЕСТОРОВИЋУ: "Нисмо спомињали имена, али такве изјаве нису прихватљиве"
09. 02. 2021. у 11:20
ТРЕНУТАК КАД ЈЕ СРБИЈА ЗАНЕМЕЛА! Вучић се ухватио за главу након признања ове храбре жене: Дође ми да заједно са вама плачем!
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић се ухватио за главу након што му је грађанка Бора открила борбу за усвајање детета и проблеме са социјалном помоћи, обећавши да ће покушати да учини све што може да проблем буде решен.
20. 02. 2026. у 22:47
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"МАМА, ЈА ИМАМ РАК": Славица Ђукић Дејановић о борби за живот сина јединца - сам себи дао дијагнозу
"ДУШАН ЈЕ сам себи дао дијагнозу"
16. 02. 2026. у 19:12 >> 19:12
Коментари (0)