СТИЖЕ НОВИ ЗАКОН: Министар Кркобабић најавио новитете у територијалној организацији
МИНИСТАР за бригу о селу Милан Кркобабић рекао је данас да села у којима живи готово 40 одсто становништва Србије нису дефинисана у закону и најавио да ће зато предложити Закон о селу.
Фото архива
Како је рекао, иницираће измене и допуне Закона о територијалној организацији Републике Србије и то у делу територијалних јединица - градова, општина и насељених места.
Кркобабић је рекао да су та насељена места, којих има 4.700, у ствари села и навео да треба прецизно дефинисати које ће бити надлежности новоформираних сеоских општина.
Како је саопштено из његовог кабинета, Кркобабић каже да Србија има 145 општина, а суседне Хрватска и Словенија, које су територијално мање од Србије, имају чак 429 општина, односно више од 210 општина. Циљ је како каже да се врате селу надлежности које му припадају.
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.
25. 02. 2026. у 12:25
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)