ЛОНЧАР СА САНИТАРНИМ ИНСПЕКТОРИМА: Живимо у времену велике епидемије, које се дешавају једном у 100 година

15. 12. 2020. у 15:24

Министар здравља у Влади Републике Србије др Златибор Лончар састао се данас са санитарним инспекторима који од марта месеца и почетка епидемије корона вируса контролишу примену противепидемијских мера.

ЛОНЧАР СА САНИТАРНИМ ИНСПЕКТОРИМА: Живимо у времену велике епидемије, које се дешавају једном у 100 година

Фото: Министарство здравља

Том приликом, министар здравља исказао је велико поштовање и захвалност свим здравственим инспекторима, од Прешева до Суботице, на часном и одговорном обављању професионалних задатака у циљу контроле епидемије корона вируса. Министар је истакао да су  и грађани Србије изузетно захвални здравственој инспекцији, јер контролом поштовања противепидемијских мера инспектори спречавају ширење вируса и чувају здравље свих грађана.

- Живимо у времену велике епидемије, које се дешавају једном у 100 година. Стога су све очи и сва надања грађана с правом била усмерена ка нашој инспекцији, ка људима који су још од марта на терену, дан и ноћ, контролишући примену мера. Зато бих и овом приликом исказао велико поштовање здравственој инспекцији на досадашњем раду, на одговорном и професионалном приступу послу, који најбоље потврђују подаци да су наши инспектори само у претходних месец и по дана донели преко 80.000 решења о карантину, а да су од марта до децембра обавили 130 хиљада инспекцијских надзора поштовања и примене мера. Сада је пред нама посебно сложен, у епидемиолошком смислу, период године, период прослава, слава и празника, односно окупљања и дружења. Сходно актуелној епидемиолошкој ситуацији и противпандемијским мерама које су тренутно на снази или ће ускоро бити донете, опет ће највећа одговорност и највећа пажња јавности бити на нашој инспекцији. Апсолутно сам сигуран да ћете и даље радити свој максимално одговорно и часно, као и до сада, и тако штитити грађане од ширења вируса. Ваш рад, ваша преданост и посвећеност, данас су више него икада у интересу читаве земље и свих наших грађана- истакао је министар Лончар.

Помоћник министра здравља за инспекцијске послове др Горан Стаменковић захвалио је министру Лончару на подршци, и истакао да овако јака подршка ресорног министра и читаве државе даје додатни мотив свим здравственим инспекторима да наставе да се одлучно боре за поштовање противепидемијских мера и заштиту здравља становништва.

Посебна пажња на састанку посвећена је активностима санитарне инспекције током предстојеће зимске сезоне у ски центрима, као и изазовима модалитетима рада инспекције у циљу омогућавања максималног поштовања актуелних епидемиолошких мера током новогодишњих и божићних празника.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута