КАЗНЕ ЗБОГ ОГРОМНИХ ГУЖВИ? Комунална милиција и инспекција у тржним центрима у Београду! (ФОТО)

Танјуг

27. 11. 2020. у 17:47

ПРИПАДНИЦИ Комуналне милиције и Санитарне инспекције обилазе тржне центре, у којима су упркос епидемиолошкој ситуацији, забележене огромне гужве, и контролишу спровођење прописаних мера, рекли су данас поподне за Тањуг у Комуналној милицији.

КАЗНЕ ЗБОГ ОГРОМНИХ ГУЖВИ?  Комунална милиција и инспекција у тржним центрима у Београду! (ФОТО)

Фото: И. Маринковић

Према речима вршиоца дужности секретара за послове Комуналне милиције Ивана Дивца, на терену су четири патроле те милиције са инспекторима и једна екипа Санитарне инспекције.

У изјави за Тањуг Дивац наводи да је контрола у тржним центрима почела у 15 сати и напомиње да се за непоштовање прописаних мера могу кажњавати управа тржног центра, власници локала, али и сами посетиоци.

Да су санитарни инспектори на терену и да се обављају појачане контроле поштовања мера, потврђују и у Министарству здравља.

Упркос тешкој епидемиолошкој ситуацији и мерама за борбу против ширења корона вируса, у београдским тржним центрима велике су гужве због акције "Црни петак" током које грађани могу да пазаре робу са великим попустима.

Фотографије и снимци од данас показују да грађани испред радњи грађани чекају у редовима, и, мада носе заштитне маске, не поштују прописане мере о држању растојања.

Према најновијим мерама Владе Србије за борбу против корона вируса, радно време тржних центара је ограничено и могу радити до 18 сати.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (5)

Ћерка Луке Модрића више личи на Луку Модрића - од Луке Модрића (ФОТО)