ДР КОН: Сахрана патријарха Иринеја велики епидемиолошки ризик, нове мере ће бити ригорозније

ЕПИДЕМИОЛОГ др Предраг Кон рекао је данас да је сахрана патријарха Иринеја у овом тренутку велики епидемиолошки ризик, и да је његова дужност да то каже.

ДР КОН: Сахрана патријарха Иринеја велики епидемиолошки ризик, нове мере ће бити ригорозније

Фото: Новости архива

Апеловао је на све оне који имају потребу да испрате патријарха да користе заштиту која постији, да воде рачуна о дистанци и да избегавају сваку могућност да дође до заражавања.

Он је за РТС истакао да је такав скуп епидемиолошки неприхватљив у овом тренутку, али да је то нешто што не може да се забрани.

Кон је пренео и да је медицински део Кризног штаба данас инсистирао на томе да се не може изаћи са састанка без ригорозних мера.

Он је навео да је медицински део штаба саставио предлог и да је он достављен влади. Кон очекује да се то сутра званично саопшти.

Иначе, раније данас отказана је конференција за новинаре Кризног штаба која је била предвиђена да почне у 15 часова.

- Мени није речено да треба посебно да се обратим, те мере ће бити саопштене, не бих волео ништа унапред да саопштим, али су ригорозније. Тешко да Влада неће прихватити мере - рекао је Кон.

Упозорио је и да вирус хара Србијом.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.

09. 07. 2026. у 13:29

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (2)

Конкурс је отворен: ко закасни – остаје без шансе за РОМА Цомпанy субвенције