КАЗНЕ ЗБОГ НЕНОШЕЊА МАСКИ: Ево где су грађани најчешће затицани без заштите на лицу
ДОКТОР Горан Стаменковић, помоћник министра здравља за инспекцијске послове, изјавио је вечерас да су у последња два дана, од када се примењују нове мере, највише кажњавани грађани због неношења заштитних маски и то најчешће у тржним центрима.
Фото К. Михајловић
Истакао је да је изречена 31 казнена мера, од тога 18 прекршајних налога и то 11 за физичка лица.
Он је за РТС рекао да су у последња два дана инспектори у 3.500 надзора констатовали око пет одсто неправилности.
- Инспектори су добили налог да нема више толеранције. Практично, нулта толеранција", додао је Стаменковић.
Навео је и да грађани чешће крше мере због неношења личне заштитне опреме, односно непоштовања тог дела Закона о заштити становништва од заразних болести.
- Постоји и један мањи број власника угоститељских објеката који не поштују радно време, где су одређене инспекцијске службе санкционисале те прекршаје - рекао је Стаменковић.
Оценио је да су грађани у овом тренутку још "благо опуштени", јер можда нису довољно разумели ситуацију.
- Али бројке које се сваког дана објављују мислим да свима стављају до знања да је поштовање мера задатак свих нас, а инспекцијске службе морају да раде свој посао да би заштитиле здравствени систем Србије - додао је Стаменковић.
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (3)