ОНАЈ КОЈИ ЈЕ ЖИВЕО У ХРИСТУ, УМРЕТИ НИКАДА НЕ МОЖЕ: Игуман Сава Јањић се опростио од Амфилохија

30. 10. 2020. у 09:55 >> 13:48

Google Dodaj Novosti kao svoj Google izvor

У КЛИНИЧКО Болничком Центру Црне Горе, јутрос у 8 и 20, после примања Свете Тајне Причешћа, упокојио се у Господу Високопреосвећени Архиепископ Цетињски Митрополит Црногорско- Приморски и Егзарх светога трона Пећкога г. Амфилохије.

ОНАЈ КОЈИ ЈЕ ЖИВЕО У ХРИСТУ, УМРЕТИ НИКАДА НЕ МОЖЕ: Игуман Сава Јањић се опростио од Амфилохија

Фото З. Јовановић

Вест о упокојењу Ђеда, како је од милоште зван, сви су примили са великом тугом и жалошћу.

Од њега се опростио и игуман манастира Високи Дечани Сава Јањић:

- Онај који је живео у Христу, умрети никада не може. Да се вечно радује, радује у светлости лица Божијег, коме је цео свој земаљски живот посветио. Благодаримо Господу који нас је удостојио да духовно узрастамо уз равноапостолног светитеља. Вечан спомен митрополиту Амфилохију!

Подсетимо, у Клиничко Болничком Центру Црне Горе, после примања Свете Тајне Причешћа, упокојио се у Господу Високопреосвећени Архиепископ Цетињски Митрополит Црногорско- Приморски и Егзарх светога трона Пећкога г. Амфилохије.

О свим другим детаљима у вези са сахраном високопреосвећеног Митрополита јавност ће бити ускоро обавештена.

Вечан спомен и Царство Небеско, саопштили су из Митрополије.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НЕМА ВИШЕ ИЗБОРА У ОВОЈ ЗЕМЉИ: Огласио се председник и шокирао све

НЕМА ВИШЕ ИЗБОРА У ОВОЈ ЗЕМЉИ: Огласио се председник и шокирао све

ПРЕДСЕДНИК Никарагве Данијел Ортега изјавио је да у тој централноамеричкој земљи више неће бити одржавани избори, чиме је додатно затворио могућност да опозиција на изборима покуша да преузме власт од администрације коју води заједно са супругом Розаријом Муриљо.

21. 07. 2026. у 14:01

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (4)

Друштвена одговорност као темељ пословања компаније Меридианбет