ВАРЉИВО ЛЕТО У СРБИЈИ: Смењују се киша и сунце - Познати метеоролог открива да ли нас заиста очекују паклене температуре
МЕДИЈИ су претходних дана писали о томе да се у Србији очекују температуре од готово 40 степени Целзијуса, али чини се да неће бити баш тако.
Фото: Новости
Чини се да смо већи део овог лета имали нестабилне временске прилике, са сменом сунца, врућина и пљускова праћених грмљавином. Међутим, како истиче метеоролог Недељко Тодоровић, ово лето није донело ништа неуобичајено и ништа што већ није виђено.
- Летње непогоде саставни су део наше климе, што значи да је уобичајено да неколико дана имамо сунчано и топло време а онда, када наиђе хладни фронт, буде и падавина, града, ветра, бујичних поплава – наводи Тодоровић.
Фото: Принтсцреен/Пинк
Додаје да је ове године премашен вишегодишњи просек када је реч о падавинама.
- У појединим местима их је у јуну било двоструко или троструко, у јулу их је било у просеку, а у августу смо досад испунили просек, па ћемо до краја месеца вероватно имати већу количину од просека – каже Тодоровић.
На питање да ли ће температуре достићи и 37. подеок Целзијусове скале, како су најављивали неки медији, Тодоровић каже да су то „игре покварених телефона“ и да не зна одакле медијима овакве информације.
- Такав податак нисам објавио ни ја, ни РХМЗ, тако да стварно не знам одакле ове информације. Ово лето баш је карактеристично по томе што нема паклених врћина, па је тако у Београду максимлана температура овог лета била 34 степена Целзијуса – каже метеоролог.
Препоручујемо
УПОЗОРЕЊЕ НА ПОПЛАВЕ У СРБИЈИ! Ове реке прете да се излију, ноћас ће бити јака олуја
18. 08. 2020. у 17:13
НИКО ИЗ СРБИЈЕ НЕЋЕ ИЋИ У БРИСЕЛ ПРВИ ПУТ У 14 ГОДИНА Вучић: Штитим интересе наше земље, спрема се велики сукоб
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је да сутра неће отићи у Брисел на самит ЕУ-Западни Балкан јер сматра да мора да штити интересе Србије и додао да ће Србија свакако наставити европским путем.
16. 12. 2025. у 19:58
"СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД" Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!
ИСПОСТАВИЛО се да на Западу нема никакве цивилизације, већ само континуирана деградација, изјавио је председник Русије Владимир Путин на проширеном колегијуму Министарства одбране Русије.
17. 12. 2025. у 13:13
МИМУ ЗАУСТАВИЛА ПОЛИЦИЈА: Изненадило их је оно што су затекли у колима
НАКОН што их је зауставила полиција, призор у колима их је изненадио...
17. 12. 2025. у 10:09
Коментари (1)