ПРЕ НЕГО ШТО ОДЕТЕ НА БАЗЕН, ДОБРО РАЗМИСЛИТЕ: Директорка Батута упозорава - Вода није ризик, али ево шта јесте
ДИРЕКТОРКА Института Батут Верица Јовановић рекла је данас на конференцији за штампу кризног штаба да вода на базенима не представља толико ризик за пренос кордокторона вируса, већ да су највећи ризик корисници тих површина.
Фото: Принтсцреен
Јовановићева је нагласила да је важно понашање, односно примена мера.
- Базен и сама вода, према најновијим истраживањима, не представљају толико ризик за пренос вируса. Једини и највећи ризик су корисници тих површина - објаснила је она.
Казала је да је, за смањење ризика, неопходно обезбедити дистанцу и извршити тријажу људи, апелом да не долазе на таква места ако су болесни.
- Ако је могуће обезбедити дистанцу на плажама ризик је мањи, подвукла је она.
Пре него што се оде на таква места, саветује, да се добро размисли.
Директор Центра за анестезију и реанимацију КЦС проф. Небојша Лађевић, на питање да ли постоји могућност заштите од вируса исхраном или додацима, рекао је да није потребно превентивно узимати лекове као што су антибиотици.
- Довољно је одморити организам. Знам да је тешко у стресним временима бити ван стреса. Организам који је одморан, у који уноси довољно течности, минерала и витамима, максимално је спреман на одбрану, рекао је он.
Препоручујемо
НАЈНОВИЈИ ПРЕСЕК: Осморо преминуло, 339 позитивних, на респиратору 162 пацијента
31. 07. 2020. у 14:46
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)