ОД БЕРКЛИЈА АДЕМА ДЕЛИ 18.000 $: Талентованом Новопазарцу недостају средства за упис на чувени универзитет
НИЈЕ имао свој клавир, а постао ја познати пијаниста. Сада је пред Новопазарцем Адемом Мехмедовићем (25) нови изазов. Примљен је на чувени универзитет Беркли у Бостону, од њега добио и стипендију, али му и даље недостаје 18.000 долара да плати школарину.
Адем Мехмедовић верује у успех
- Изабран сам међу 10 музичара из целог света, добио сам стипендију за најталентованије студенте, али она покрива тек петину свих трошкова - говори нам Мехмедовић. - Први део школарине је 19.400 долара. Тај новац морам да уплатим до 1. августа, иначе је сав мој труд био узалудан.
Мехмедовић је преко друштвених мрежа, али и сајта www.adem.live замолио добре и племените људе да му помогну да оствари свој сан.
- Сакупио сам 1.500 евра, недостаје још око 18.000 долара. Упис је за десетак дана, али надам се најбољем - каже Мехмедовић. - Верујем да ће се одазвати људи који могу да помогну, а схватају вредност онога што радим.
ИМПРЕСИВНА БИОГРАФИЈА
МЕХМЕДОВИЋ је завршио Академију уметности у Новом Саду, а са 22 године постао је најмлађи сарадник у настави у историји овог факултета. Школовао се и на чувеном Моцартеуму у Салцбургу, а до јануара ове године био је на специјализацији у Кини, одакле га је вирус корона "вратио" у Србију.
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)