СНЕГ ЗАТРПАО ДЕО СРБИЈЕ: Путеви блокирани, дрвеће пада, људи се теренцима пробијају до кућа

Копаоник је и овог јутра најхладније место у Србији, а снежни покривач забелео је и друге крајеве наше земље, пре свега планинске пределе. Снег је пао и у Ивањици, због чега су путеви остали паралисани, а мештани појединих села морају теренским возилима да се пробијају до својих кућа.

СНЕГ ЗАТРПАО ДЕО СРБИЈЕ: Путеви блокирани, дрвеће пада, људи се теренцима пробијају до кућа

Фото: ppmedia.rs

Планина Мучањ "окована" је снегом, а гране под теретом скроз су се спустиле до коловоза и отежавају саобраћај.

Мештани села Маскова принуђени да се теренским возилима пробијају до својих кућа.

Снег и ноћас правио хаос у Ивањици

На магистралном путу Ивањица – Сјеница дрвеће је синоћ пало на коловоз под теретом снега. Поред тога, на путу се већ изводе радови на рехабилитацији, што је додатно отежало саобраћај.

- Апелујемо возачима да крену само са зимском опремом и повећаним опрезом. Возите спорије и без журбе – безбедност на првом месту - казали су јуче.

Грађани су ноћас уклањали дрвеће како би се пут ослободио, а возачима се саветује максималан опрез и одлагање пута ако није неопходан.

Пут према Кушићима је под снегом, коловоз клизав и отежан за вожњу.

Падавине се очекују и данас

Јуче је снег на планинама Србије затекао многе неспремне и то на почетку октобра, а више од пола метра снежних падавина очекују се и данас у јужним деловима Моравичког, Рашког и Расинског округа, у планинским деловима Топличког и Расинског округа и на Косову и Метохији, изјавио је метеоролог Слободан Совиљ.

Подсетимо, снег већ два дана веје на Копаонику, али су се јуче забелели и други предели у нашој земљи, и то углавном планине - Златар, Стара планина, околина Ивањице...

Већ у недељу крајем дана до наше земље стиже и нови облачни систем из Средње Европе који ће донети још падавина у региону, посебно у Словенији, на северу Јадрана и на западу Хрватске.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

"НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ" Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да ће амерички ваздушни удари на Иран бити настављени и наредних дана, уз упозорење да ће бити све интензивнији уколико Техеран не пристане на споразум, додајући да тренутно не жели преговоре са Ираном.

15. 07. 2026. у 20:30

Коментари (0)

СВЕТСКИ ДАН ВЕШТИНА МЛАДИХ:  Указивање на значај оспособљавања младих за запошљавање, достојанствен рад и предузетништво