ПЉУСКОВИ, ГРМЉАВИНА И ОЛУЈНИ ВЕТАР: Ови делови први на удару невремена
ТОКОМ јутра на подручју Војводине местимично киша или краткотрајни пљускови.
Foto: Shutterstock
Према прогнози Републичког хидрометеоролошког завода (РХМЗ), данас променљиво облачно и топло. После подне и увече на северу, западу и југозападу, а током ноћи и у осталим крајевима местимично са кишом, пљусковима и грмљавином. Ветар слаб и умерен, југоисточни, после подне и увече на југу Баната и у доњем Подунављу јак, а током ноћи и са ударима олујне јачине. Највиша температура од 28 на северозападу до 33 степена на југоистоку.
До недеље променљиво облачно, топло и нестабилно са локалном појавом кише и пљускова са грмљавином, а само још у четвртак у кошавском подручју и ветровито са умереним и јаким, на југу Баната и у доњем Подунављу и олујним југоисточним ветром.
Почетком следеће седмице претежно сунчано и умерено топло са највишом дневном температуром мало испод и око 30 степени.
БОНУС ВИДЕО: Моћни снимци из Новог Сада
Препоручујемо
СПРЕМИТЕ СЕ ЗА ПРЕОКРЕТ: Време данас променљиво облачно и топло - очекује нас и киша
10. 09. 2025. у 01:00
ОЛУЈНИ ОБЛАЦИ ЈУРЕ ПРЕМА СРБИЈИ: Два дела земље прва на удару невремена
09. 09. 2025. у 15:08
ПРЕМИНУО ИЛИЈА БОРОВЊАК: Некадашњи главни и одговорни уредник "Вечерњих новости"
09. 12. 2025. у 16:18
ПРОЛЕЋЕ У ДЕЦЕМБРУ: Температура и до 18 степени, а онда стиже преокрет
09. 12. 2025. у 15:56
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)