ПРОМЕНА ЈЕ СТИГЛА, ОЧЕКУЈУ НАС КИША И ГРАД: Временска прогноза за суботу, 30. август
РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролошки завод дао је најновију временску прогнозу за наредне дане.
Фото: Новости
ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА СРБИЈУ
Променљиво облачно и нестабилно местимично са кишом и пљусковима са грмљавином који ће бити интензивнији после подне и увече и то нарочито на западу и југозападу Србије где су могуће и какткотрајне временске непогоде праћене великом количином падавина за кратко време и локалном појавом града. Ветар слаб и умерен, у јужном Банату и доњем Подунављу још пре подне и јак, јужни и југоисточни. Пре подне на западу, а током дана и у осталом делу земље ветар ће бити у скретању на слаб и умерен, а у зони интензивних грмљавинских развоја краткотрајно и јак, западни и северозападни. Најнижа температура од 14 °С до 22 °С, а највиша дневна од 25 °С на северу и западу до 33 °С у источној и јужној Србији. Упозорење: Локална појава грмљавина са градом, вероватноћа 60%. Количина падавина ≥ 20 l/m² у периоду до 12 h, вероватноћа 80%. Tmax ≥ 32 °C, вероватноћа 90%.
ВРЕМЕ У БЕОГРАДУ
И у главном граду променљиво облачно, касно после подне и увече повремено са кишом и локалним пљусковима са грмљавином. Највиша дневна температура око 29 степени.
ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА НАРЕДНЕ ДАНЕ
31.08.2025. Недеља: Променљиво облачно, свежије и нестабилно, повремено са кишом и локалним пљусковима са грмљавином који ће понегде условити и велику количину падавина за кратко време. Ветар слаб и умерен, средином дана и после подне појачан, западни и северозападни. Најнижа температура од 13 до 18 °С, а највиша од 23 до 28 °С. Упозорење: Локална појава грмљавина, вероватноћа 60%. Количина падавина ≥ 20 l/m² у периоду до 3 h, вероватноћа 60%.
01.09.2025. Понедељак: Ујутро још на истоку Србије умерено облачно, а у осталим крајевима разведравање, па ће током дана бити претежно сунчано и топлије. Ветар слаб, променљив, а у источној Србији умерен до јак, северозападни. Најнижа температура од 13 до 19 °С, а највиша од 27 до 30 °С.
02.09.2025. Уторак: Претежно сунчано и топло. Крајем дана на западу и северозападу Србије наоблачење са кишом и пљусковима са грмљавином. Ветар слаб и умерен, на планинама и у доњем Подунављу појачан, јужних смерова, крајем дана и током ноћи у скретању на северозападни. Најнижа температура од 12 до 19 °С, а највиша од 28 до 33 °С. Упозорење: Tmax ≥ 32 °C, вероватноћа 60%. Локална појава грмљавина, вероватноћа 60%.
(RTS)
БОНУС ВИДЕО - Хеликоптери Ка-32 и Супер пума у акцији гашења пожара у Каменој гори
Препоручујемо
ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ РХМЗ: Србија на удару екстремног времена, ево шта нас све чека
29. 08. 2025. у 16:32
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
"СВЕ САМ ТО ПРОШЛА СА САШОМ" Сузана потресена због Зорице: "Канцер као да је заразна болест, не знам од чега је оперисана"
ВЕЧЕРАС се у Сава Центру одржава први од три концерта Марије Шерифовић у 2026. години.
06. 03. 2026. у 20:27
Коментари (0)