ВУЈОВИЋ У ПЕЋИНЦИМА: Радимо на 78 километара недостајуће канализације - планирамо радове и у шестом насељу у наредној години
ПОТПРЕДСЕДНИЦА Владе и министарка заштите животне средине Ирена Вујовић, обишла је данас радове на изградњи канализационе мреже у насељу Деч, петом насељу у општини Пећинци у којем се, уз подршку Министарства, гради недостајућа канализациона мрежа.
Фото: Јована Рошул
Вујовић је навела да ће, по завшетку радова у свих пет насеља - Прхово, Попинци, Огар, Брестач и Деч, у општини бити изграђено укупно 78 километара недостајуће канализације, додајући да су у овом тренутку завршени радови на 23,8 километара, односно комплетна канализација у насељима Прхово и Попинци.
- Желим да захвалим председнику општине и његовом тиму што су били спремни за нове изазове и трудили се да се што пре реализују пројекти изградње зелене инфраструктуре у овом крају, као и свим грађанима који свакодневно прате радове. По завршетку радова у пет насеља, покривеност општине Пећинци канализационом мрежом износиће више од 70%. Ту се наравно нећемо зауставити, већ настављамо да радимо и на новим локацијама у овој општини и у 2025. години, како би још више подигли покривеност. Истовремено, у наредној години кренуће радови и на реконструкцији и проширењу капацитета централног постројења за прераду отпадних вода на које ће бити прикључена канализација из четири насеља у којима смо је градили, док ће Деч бити прикључен на пречистач у Шимановцима. Разговарала сам данас и са грађанима у Пећинцима који су ми рекли да су задовољни и да су дуго чекали на ове пројекте. Сада ће добити комплетан систем за управљање отпадним водама, што је важно за животну средину и бољи квалитет живота - рекла је Вујовић.
Вујовић је рекла да је циљ Министарства заштите животне средине, као и Владе Републике Србије у целини, да локалне самоуправе што више улажу у зелене пројекте, јер се тиме реализују циљеви Зелене агенде и подижу стандарди заштите животне средине.
Она је обишла и Основну школу „Слободан Бајић Паја“ у насељу Суботиште где су замењени стари котлови и где ће, како се очекује, у наредним данима нова гасна котларница бити прикључена на гас.
- Ови пројекти од великог значаја, посебно имајући у виду да школу тренутно похађају основци, али и деца предшколског узраста. Овим пројектом утичемо на унапређење квалитета ваздуха у делу општине где малишани проводе пуно времена. Трудићемо се да мењамо котларнице на што више локација широм Србије и у те сврхе су, за наредну годину, опредељена значајна средства - рекла је Вујовић.
БОНУС ВИДЕО: ПРЕМИЈЕР ВУЧЕВИЋ ОБИШАО ТРЕБИЊЕ Шеф Владе Србије са Додиком прошетао градом
Препоручујемо
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)