ТУГА ДО НЕБА: Преминуо Михајло Орешчанин (9) током лечења у иностранству
ДЕВЕТОГОДИШЊИ Михајло Орешчанин, који се борио против злоћудног тумора малог мозга, преминуо је током лечења у иностранству. Породица се јавности обраћала за помоћ јер им је било потребно 35 милиона динара за његово даље лечење.
КТЈ изазов и Буди хуман фондација
Михајлу Орешчанину, малом фудбалеру клуба "Милутинац-Земун", симптоми болести појавили су се у врло кратком року, за недељу дана, у виду јаке главобоље са повременим повраћањем, губитком равнотеже и периферног вида, потом и кризом свести.
Специјалистичким и дијагностичким прегледима утврђено је постојање експанзивне лезије у левој церебралној хемисфери.
Хитном операцијом у Клиници за неурохирургију УКЦС уклоњена је туморска промена, али је конзилијум одлучио да су му потребне даље дијагностичке процедуре и даље лечење.
Породица се обратила за помоћ за наставак лечења у многим европским и светским центрима, укључујући Универзитетској болници у Хајделбергу, као и Универзитетској клиници Тибинген у Немачкој.
Препоручујемо
ПЉУСКОВИ И ГРМЉАВИНА ЈОШ СУ СА НАМА: Температура иде до 29 степени после јутарње кише
07. 06. 2026. у 00:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је "дубока операција" - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година
ЗАПАДНИ медији и стручњаци данима уназад предвиђају да би се полуострво Крим могло вратити под украјинску контролу, јер је Украјина прекинула руске линије снабдевања.
06. 06. 2026. у 08:59 >> 08:59
НЕМАЧКА ХИТНО ПОЗВАЛА РУСИЈУ: Путине, време је...
МИНИСТАР спољних послова Немачке, Јохан Вадефул, позвао је руског председника, Владимира Путина, да покрене преговоре о миру у Украјини уз учешће Европе, преносе немачки медији.
05. 06. 2026. у 09:53
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)