ВАНРЕДНА СИТУАЦИЈА У ДЕЛУ ОПШТИНА ПИРОТ И ДИМИТРОВГРАД: Пожар се проширио на 1.500 хектара површине
ЗБОГ пожара на Старој планини, у рејону Видлича, проглашена је ванредна ситуација на делу територија Пирота и Димитровграда.
Фото: МУП
Како је речено у Штабу за ванредне ситуације Града Пирота, ванредна ситуација проглашена је на територији пиротских села Славиња, Височка Ржана, Рсовци, Извор, Крупац, Бериловац, а у Димитровграду такође у селима око којих се налазе опожарене површине.
У одлуци о проглашењу ванредне ситуације, коју је потписао градоначелник Пирота мр Владан Васић, процењује се да се пожар проширио на око 1.500 хектара површине.
БОНУС ВИДЕО: ОВАКО ЈЕ СЕВЕРИНА ГОВОРИЛА: Србија треба да плати одштету због геноцида у Сребреници
Препоручујемо
ВЕЛИКИ ПОЖАР НА СТАРОЈ ПЛАНИНИ: Угрожена два села, све капацитети ангажовани у одбрани
25. 08. 2024. у 22:43
ВАТРЕНА СТИХИЈА ГУТА СВЕ ПРЕД СОБОМ: Велики шумски пожар код Кучева (ВИДЕО)
25. 08. 2024. у 22:32
АЛАРМАНТНА СИТУАЦИЈА НА КОЊУХУ: Ватрена стихија се приближила хотелу Мушка вода
25. 08. 2024. у 19:19
"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)
ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.
13. 04. 2026. у 07:27
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала
На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.
11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39
Коментари (0)