ВАТРА СЕ ПРОШИРИЛА У БЛИЗИНИ МАНАСТИРА ПРОХОР ПЧИЊСКИ: Крећу два хеликоптера МУП-а, један опет иде у помоћ за Северну Македонију

Танјуг

31. 07. 2024. у 07:20 >> 07:29

МИНИСТАРСТВО унутрашњих послова данас ће упутити два хеликоптера као помоћ при гашењу пожара код Бујановца, у близини манастира Прохор Пчињски и један хеликоптер у источни део Северне Македоније, одакле се тај пожар проширио, најавио је потпредседник Владе и министар унутрашњих послова Ивица Дачић.

ВАТРА СЕ ПРОШИРИЛА У БЛИЗИНИ МАНАСТИРА ПРОХОР ПЧИЊСКИ: Крећу два хеликоптера МУП-а, један опет иде у помоћ за Северну Македонију

Foto: MUP


- По одобрењу председника Србије Александра Вучића и премијера Милоша Вучевића, Министарство унутрашњих послова сутра ће упутити два хеликоптера Хеликоптерске јединице ради пружања помоћи припадницима Сектора за ванредне ситуације у гашењу пожара који се из Северне Македоније проширио у место Козјак код Бујановца, у близини манастира Прохор Пчињски - изјавио је Дачић, наводи се у саопштењу МУП-а.

Такође, због ширења пожара у источном делу Северне Македоније, а на основу званичног захтева Центра за управљање кризама Владе Северне Македоније, Министарство унутрашњих послова упутиће у суседну земљу хеликоптер "агуста bell 212" са пет припадника Хеликоптерске јединице и припадником Сектора за ванредне ситуације, пише у саопштењу.

У акцији гашења пожара у Северној Македонији, на основу добијеног одобрења колега из те земље, учествује десет ватрогасаца-спасилаца са три теренска возила који дејствују у рејону села Магленце и спречавају даље ширење пожара ка територији Србије.

- На гашењу пожара на изузетно неприступачном терену у месту Козјак ангажована су 43 ватрогасца-спасиоца са 14 возила из ватрогасно-спасилачких јединица Врање, Београд, Ниш, Лесковац, Крушевац, Смедерево, Панчево, Јагодина и Крагујевац - рекао је министар Дачић.

БОНУС ВИДЕО:

БУКТЕ ПОЖАРИ У ТУРСКОЈ: Ватрена стихија се не смирује неколико дана

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ! Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)

"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)

ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.

13. 04. 2026. у 07:27

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

БРИСЕЛ ОДМАХ КРЕНУО СА УЦЕНАМА: Мађару стигло 27 задатака од ЕУ