КОНКУРС ЗА ГОДИШЊЕ СТУДЕНТСКЕ НАГРАДЕ: Фондација "За српски народ и државу" награђује најбољи есеј

15. 05. 2024. у 10:43

ФОНДАЦИЈА „За српски народ и државу“ из Београда расписала је јавни конкурс за годишњу студентску награду за најбољи есеј.

КОНКУРС ЗА ГОДИШЊЕ СТУДЕНТСКЕ НАГРАДЕ: Фондација За српски народ и државу награђује најбољи есеј

Foto: Printskrin

Циљ конкурса је да се студенти из Србије подстакну на креативно и критичко промишљање тема из области вештачке интелигенције и културе сећања.

Теме овогодишњег конкурса су „Вештачка интелигенција и образовање у 21. веку” и „Култура сећања: слобода и национални идентитет“.

За најбоља три рада обезбеђене су новчане награде и то за прво место 170.000 динара, за друго 100.000 динара и за треће место 70.000 динара.

Право учешћа на конкурсу имају студенти факултета свих усмерења на основним и мастер академским студијама из Републике Србије, Републике Српске и Црне Горе.

Најбољи есеји биће одабрани од стране чланова стручног жирија.

Ранг-листа биће објављена 25. јуна 2024. године, на сајту Фондације „За српски народ и државу“ на веб-адреси хттпс://фондацијаснд.рс/.

Чланови жирија су Никола Селаковић – министар културе у Влади Републике Србије, проф. др Данимир Мандић – Учитељски факултет Универзитета у Београду, проф. др Љиљана Марковић – Филолошки факултет Универзитета у Београду (професор у пензији), доцент др Ивана Лукнар, научни сарадник – Институт за политичке студије, проф. др Александар Растовић, научни саветник – Историјски институт Београд.

БОНУС ВИДЕО: КАРКОВ УРУШЕН: Зграде, аутомобили оштећени И 20 повређених у гранатирању

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ЦЕО ТЕНИС У ШОКУ: Чувена тенисерка уградила вештачке груди, а онда је откривено и ово! (ФОТО)