СЈАЈНЕ ВЕСТИ ЗА НАЈСТАРИЈЕ СУГРАЂАНЕ: Новац ускоро леже на рачуне, погледајте детаљан календар исплате пензија
ПРЕМА устаљеном календару исплата пензија најстаријим грађанима Србије почиње сваког другог у месецу, и траје до десетог дана у месцу, најстарији грађана свој новац могу да очекују већ на самом почетку месеца маја.
Фото: П. Милошевић, Н. Скендерија
Први новац стиже пензионерима из категорије самосталне делатности, а одмах након њих пензију добијају пољопривредни пензионери.
Након пензионера из категорије самосталне делатности и пољопривредних на ред долази исплата новца и пензионерима из категорије Војне Републике бивше СФРЈ и онима из категорије Запослени.
Практично, бивши запослени добијају своју пензију сваког 9. у месецу (преко текућих рачуна), 11. марта (на кућне адресе и шалтерима поште).
Пензионерима из категорије самосталних делатности примања лежу од 2. у месецу (преко рачуна), и сваког 4. на адресе и на шалтерима пошта.
Војне пензије се исплаћују сваког 5. у месецу, као и пољопривредни пензионери.
(Блиц)
БОНУС ВИДЕО
Препоручујемо
ПЕНЗИЈЕ НА НОВОЈ АДРЕСИ: Због реконструкције измештено одељење ПИО фонда
03. 04. 2024. у 11:40
ПИТАЊЕ КОЈЕ МУЧИ МНОГЕ ГРАЂАНЕ: Да ли може да се купи радни стаж?
21. 03. 2024. у 14:21
ОДГОВОРИ СЕ ПОКЛАПАЈУ! Пензионери открили за чиме у животу највише жале
12. 04. 2024. у 19:28
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)