СПОРТСКА ДИПЛОМАТИЈА: Захвалност Израела Србији

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

20. 11. 2023. у 21:17

ИЗРАЕЛСКИ министар културе и спорта Мики Зохар искрено се захвалио српском министру спорта Зорану Гајићу на подршци у „тешком и тужном периоду за Израел“.

СПОРТСКА ДИПЛОМАТИЈА: Захвалност Израела Србији

Фото архива

Зохар се захвалио српском колеги на гостопримству које је Србија пружила спортским клубовима из Израела, који због ратних дешавања не могу да наступају у својој држави.

Навијаци и руководство израелских клубова веома су задовољни брзом реакцијом српских државних органа, чијим је одлукама и гаранцијама омогућено да кошаркашки и фудбалери из 5 најбољих израелских клубова своје мечеве као домаћини играју у Србији. Они подсећају на традиционално добре односе две државе и истичу да је Србија спортска нација.

Кошаркашки клуб Хапоел Тел Авив је пети спортски колектив из Израела који ће у Србији, као домаћин, играти утакмице у оквиру Еврокупа. У Београду већ наступају кошаркаши Макабија из Тел Авива и Хапоела из Јерусалима. Кошаркашки мечеви у којима наступају израелски тимови играју се без публике у хали Александа Николић.

Такође, фудбалски клубови Макаби из Хаифе и Макаби из Тел Авива преостале утакмице као домаћини у групној фази такмичења под окриљем УЕФА играће у Србији.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.

28. 01. 2026. у 07:48

Коментари (2)

АУСТРАЛИЈАН ОПЕН 2026: Новак Ђоковић понижен као никада пре!