"НЕ ДИРАЈТЕ ТО!" Отац Ђорђа Михаиловића уз помоћ две реченице је спречио Немце да 1941. опљачкају маузолеј "Зејтинлика"

Ђорђе Михаиловић, чувар српског гробља "Зејтинлинк" у Солуну, преминуо је данас у 96. години.

НЕ ДИРАЈТЕ ТО! Отац Ђорђа Михаиловића уз помоћ две реченице је спречио Немце да 1941. опљачкају маузолеј Зејтинлика

Фото И. Маринковић

"Новостима" је Ђорђе Михаиловић још пре 10 година испричао како је његов деда Ђуро, који је такође био чувар "Зејтинлика", Немцима, када су дошли 1941. да опљачкају маузолеј, рекао:

- Не дирајте то! Ту почивају и ваши сународници... Па, ово Н. Н. је „непознати Немац“ - рекао је Немцима тада Ђуро Михаиловић.

Фото: И. Маринковић

Тако су, препричавао је његов син Ђорђе, пљачкаши одступили... 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.

14. 07. 2026. у 19:45

Коментари (0)

СТИГЛА НОВА ЗАБРАНА: После Аленовог, отказан и концерт Џенана Лончаревића у Босни - огласили се организатори