ПРИЈАТНО ПРЕПОДНЕ, КИШОБРАН МОЖДА ЗАТРЕБА: Временска прогноза за среду, 17. мај 2023.

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

17. 05. 2023. у 01:00

РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролошки завод дао је најновију временску прогнозу за наредних седам дана.

ПРИЈАТНО ПРЕПОДНЕ, КИШОБРАН МОЖДА ЗАТРЕБА: Временска прогноза за среду, 17. мај 2023.

Фото: К. Михајловић/Депоситпхотос

ВРЕМЕ У СРБИЈИ

У Србији сутра пре подне у већини предела претежно сунчано, само на истоку и југу умерено до потпуно облачно, понегде са кишом и пљусковима.

После подне и увече у свим крајевима променљиво облачно, местимично са кишом и локалним пљусковима са грмљавином.

Ветар слаб и умерен, на југу Баната и у доњем Подунављу повремено и јак, југоисточни и источни, после подне у северозападној, западној и југозападној Србији, а до краја дана и у осталим крајевима у скретању на северни и северозападни.

Најнижа температура од 10 до 14, а највиша од 18 до 23 степена Целзијуса. Током ноћи облачно са кишом.

ВРЕМЕ У БЕОГРАДУ

У Београду сутра пре подне претежно сунчано, после подне и увече променљиво облачно, повремено са краткотрајном кишом или локалним пљуском.

Ветар слаб и умерен, југоисточни и источни, увече у скретању на северни и северозападни.

Најнижа температура око 14, највиша око 22 степена Целзијуса. Током ноћи облачно са кишом.

ПРОГНОЗА ЗА НАРЕДНЕ ДАНЕ

У Србији у четвртак облачно, местимично са кишом и локалним пљусковима.

У петак умерено до потпуно облачно, понегде са краткотрајном кишом. Касније после подне и увече разведравање.

За викенд и у понедељак претежно сунчано и топло, само у брдско-планинским пределима југозападне и јужне Србије после подне уз локални развој облачности краткотрајна киша или пљусак са грмљавином.

У уторак и среду променљиво и нестабилно са кишом и локалним пљусковима са грмљавином у свим крајевима.

sputnikportal.rs

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута