САЈБЕР БЕЗБЕДНОСТ: Kључни приоритет у дигиталном свету

Novosti online

20. 04. 2023. у 16:48

НАША земља на самом је врху по броју жртава сајбер напада, а мобилни телефони су највећа мета, са чак 60 одсто дигиталних превара. "То се мени неће десити“, уверење је многих када се говори о сајбер опасностима. Ипак, чак 82 одсто сајбер напада у 2022. години на глобалном нивоу, укључивало је људски фактор. Било да се ради о украденим креденцијалима, фишингу или несвесној и ненамерној грешци, људи и даље играју велику улогу у сајбер нападима.

САЈБЕР БЕЗБЕДНОСТ: Kључни приоритет у дигиталном свету

FOTO: Promo

У свету, у којем се све више друштвеног и пословног живота одвија на мрежи, заштита података постаје кључна тема, не само за бизнисе, већ и на личном нивоу.

 - У дигиталној ери заштита података мора бити приоритет, а ми је као провајдер интернета и дигиталних решења схватамо веома озбиљно. Желимо да нашим приватним и пословним корисницима пружимо потпуно покривен и сигуран простор у виртуелном свету. То подразумева да развијамо нова и напредна решења безбедности на интернету у складу са трендовима, али и да едукујемо кориснике и помогнемо им да лакше препознају и заштите се од сајбер претњи и буду информисани о различитим приступима злонамерних хакера - рекао је Горан Стојадиновић, главни директор продаје пословним корисницима и развоја ИЦТ решења А1 Србија.

По подацима ове компаније, само у току прошле године заустављено је више од 165 милиона напада на скоро 80.000 уређаја корисника, што је, у просеку, око 2.000 напада по уређају. Најчешће претње појављивале су се у виду малициозног софтвера који за циљ има да украде приватне податке или пласира нежељене рекламе (малвер) и фишинга - злонамерног имејла који се користи за прикупљање података о кредитним картицама, важних контаката и поверљивих информација.

Свесна изазова које представљају све сложенији начини хаковања који угрожавају безбедност корисника и уређаја, компанија А1 Србија, чланица А1 Телеком Аустрија Групе, представила је А1 Нет Протецт Маx, апликативну, антивирусну заштиту која штити уређаје и све активности на њима. Ово решење омогућава да корисник буде безбедан док сурфује интернетом, користи онлине банкарство или онлине куповину, а нуди и опције Родитељске контроле, ИД заштите, као и Трезор који чува лозинке и друге битне личне податке.

У жељи да подигне свест о свим дигиталним опасностима, А1 Србија, кроз платформу Кутак за безбедан нет, додатно едукује и информише кориснике о различитим претњама и мерама заштите на интернету. У овом виртуелном, безбедном простору налазе се различити курсеви на тему физичке и дигиталне заштите података, безбедног сурфовања интернетом, интернет превара, као и бројни практични савети и алати за препознавање и одбрану од сајбер напада.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (0)

КОЈА ЈЕ ЦЕНА СЛОМЉЕНОГ ДЕЧЈЕГ СРЦА? Како су Хрвати, Бугари и Словенци расплакали малишане из Србије