ПОГЛЕДАЈТЕ – ПАНЦИРИ ЧУВАЈУ СРПСКО НЕБО: Реализовна обука за употребу система "панцир С1"

Танјуг

10. 04. 2023. у 17:16

У ДИВИЗИОНУ 250. ракетне бригаде за противваздухопловна дејства наоружаном артиљеријско-ракетним системом "панцир С1" реализована су тактичка увежбавања послуга овог савременог борбеног средства, саопштено је данас из Министарства одбране.

ПОГЛЕДАЈТЕ – ПАНЦИРИ ЧУВАЈУ СРПСКО НЕБО: Реализовна обука за употребу система панцир С1

Фото: Новости архива

Ова увежбавања представљају важан сегмент практичне обуке професионалног састава за борбени рад и основно техничко одржавање борбених система, а њиховом реализацијом унапређују се укупне способности јединице за противваздухопловну одбрану снага Војске Србије, важних објеката и рејона од извиђања и дејства из ваздушног простора.

Током вишедневних активности на полигону, борбене послуге су прошле све садржаје који се односе на тактику употребе "панцира", а акценат је био на усавршавању тактичких поступака приликом поседања ватреног положаја и превођења система у различите степене приправности.

На тај начин је, како се наводи, осим обучености сваког појединца, унапређен и тимски рад и брзина реаговања, што је од кључног значаја за неутралисање претњи из ваздушног простора.

Артиљеријско-ракетни систем за ПВД "панцир С1" један је од најсавременијих у својој класи, а његовим увезивањем у систем противваздушне одбране унапређени су ватрена моћ и маневарске могућности 250. ракетне бригаде за ПВД, а тиме и укупне способности Војске Србије за контролу и заштиту ваздушног простора наше земље.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (2)

Ћерка Луке Модрића више личи на Луку Модрића - од Луке Модрића (ФОТО)