Представљена радна верзија Нацрта закона о електронским медијима
ПРЕДСТАВЉАЊЕ радне верзије Нацрта закона о електронским медијима, одржано је данас у згради Владе Републике Србије новинским и медијским удружењима.
МИТ
Чланови експертске Радне групе који су радили на Нацрту закона, а коју чине стручњаци за медијско право, проф. др Раде Вељановски, проф. др Јелена Сурчулија, стручњаци за медијско право Љубиша Кувекаловић и Стеван Пајовић, као и представници Министарства информисања и телекомуникација, помоћница министра др Катарина Томашевић, Дејан Стојановић и Милош Мићић из Републичког секретаријата за законодавство, представили су присутнима појединости које овај закон доноси.
Наглашено је да ће нови правни оквир додатно повећати независност, самосталност и одговорност Регулаторног тела за електронске медије (РЕМ) и да наведени нацрт, који је израдила радна група представља значајан искорак у односу на постојећи закон, уз наставак процеса хармонизације са ЕУ Директивом о аудиовизуелним медијским садржајима.
МИТ
Презентацији су присуствовали представници медијских и новинарских удружења који су учествовали у изради Медијске стратегије и Акционог плана. Министар информисања и телекомуникација, Михаило Јовановић, замолио је представнике медијских и новинарских удружења да се укључе у даљи рад на овом документу и дају своје сугестије на достављен нацрт пре упућивања на јавну расправу.
Такође, презентацији су присуствовали и шеф мисије ОЕБС-а у Републици Србији, Јан Брату, као и представници Делегације ЕУ, Амбасаде Краљевине Норвешке и Фондације Конрад Аденауер.
Препоручујемо
БАТУТ ОБЈАВИО ХИТНЕ ПРЕПОРУКЕ ЗА ГРАЂАНЕ: Србију очекују паклене врућине
31. 07. 2026. у 15:36
ТЕМПЕРАТУРА ЋЕ ИЋИ ДО НЕВЕРОВАТНИХ 48 СТЕПЕНИ! Ова два дана биће најкритичнија у Србији
31. 07. 2026. у 15:28
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РАМПА ОД ТРАМПА ЗА МАКРОНА: Дипломатски скандал на помолу, Вашингтон спрема невиђени ударац Паризу
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе разматрају одлагање, или чак блокирање, именовања следећег француског амбасадора у Вашингтону, што је потез без преседана који прети да продуби јаз између два дугогодишња савезника, наводе четири извора упозната са ситуацијом.
29. 07. 2026. у 19:12
ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда
НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.
24. 07. 2026. у 16:00
МАСОВНО ЗАТВАРАЊЕ ПЛАЖА У ЦГ: Вода опасна за купање, амбуланте пуне болесне деце - и на Словенској плажи забрањено купање
НА НЕКОЛИКО популарних плажа у Црној Гори уведена је забрана купања након што су анализе показале да морска вода није безбедна.
30. 07. 2026. у 16:55 >> 18:54
Коментари (0)