ПОПЛАВЕ И У ПРИБОЈУ: Излио се Лим, угрожено неколико стамбених објеката

Дејана Калинић
Дејана Калинић

19. 01. 2023. у 09:32

НАКОН Пријепоља река Лим чији водостај расте из сата у сат огромне проблеме прави и у Прибоју. Вода се излила на неколико места, а прети да угрози и поједине стамбене објекте који се налазе у сливу реке.

ПОПЛАВЕ И У ПРИБОЈУ: Излио се Лим, угрожено неколико стамбених објеката

Фото М. Секуловић

- Вода се код мини хидроцентрале у месту Бањски чамац излила на магистрални пут који води ка Прибоју. То је црна тачка када причамо о изливању река на нашој територији, и због нижег терена ту често долази до плављења. Тренутно је прелаз могућ само теренским возилима - казао је Драган Љељен, члан општинског већа, преносе агенције.

Додаје и то да уколико се сливање обилих падавина буде сливало у корито реке, то може изазвати веће проблеме.

- Лим, који је у порасту последњих сати, прети да угрози и бараке које се налазе у сливу реке - каже Љељен.

До пораста водостаја реке Лим долази због обилних падавина у суседној Црној Гори, а услед опасности од изливања у Пријепољу је уведена ванредна ситуација.

Тачније, услед изливања набујалог Лима ситуација у Пријепољу, где је јуче на територији целе општине проглашена ванредна ситуација услед опасности од поплава, јутрос је критична.

Истовремено, много кише пада и на КиМ, што узрокује пораст водостаја Ибра, па су у местима уз ову реку све надлежне службе у приправности.

БОНУС ВИДЕО: ВАТРОГАСНЕ ЕКИПЕ У КОСОВСКОЈ: На терену и припадници полиције

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута