УЛАЖЕМО У МЛАДЕ ДА НАМ СЕ ВРАТЕ: Ове године 351 стипендија студентима који студирају у иностранству

В.Н.

31. 12. 2022. у 08:45

ОВЕ године је додељена 351 стипендија, у износу од 780.000 динара за српске студенте који су своје мастер и докторске студије уписали у иностранству - рекла је министарка науке, технолошког развоја и иновација Јелена Беговић на пријему дела овогодишњих стипендиста.

УЛАЖЕМО У МЛАДЕ ДА НАМ СЕ ВРАТЕ: Ове године 351 стипендија студентима који студирају у иностранству

Foto: Tanjug

Осим ове подршке за студенте, из Фонда за младе таленте додељено је и више од 1.000 награда за средњошколце који су постигли изузетне резултате на домаћим и међународним такмичењима.

 - На овај начин држава покушава да помогне младим људима да се школују на најпрестижнијим универзитетима, а са друге стране и да их мотивише да се врате у земљу и да у будућности допринесу развоју земље - рекла је Беговићева.

Она је додала да повратак студената у земљу, односно након студија, зависи од више фактора, али да је добар екосистем готово пресудан.

 - Не можете никога да натерате нити присилите да се врати у земљу, треба да имате леп и добар екосистем да би људи били и мотивисани да се врате - рекла је министарка.
Држава је, истиче Беговићева, направила два фонда, Фонд за иновациону делатност и Фонд за науку који су, како је рекла компетитивни и симулирају екосистем који постоји у другим земљама.

Милош Радосављевић, из Фонда за младе таленте, каже да се број стипендиста акумулативно повећава.

- Министарство науке наставља ту подршку, управо залагањем министарке смо задржали висину стипендије, и мислим да ћемо у наредним годинама ићи и на повећавање тог износа - рекао је Радосављевић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ХРВАТСКА У ШОКУ: Ево шта су гробари из Београда урадили Бед блу бојсима, навијачима ФК Динамо Загреб! (ФОТО)