ДРЖАВА СПРЕМИЛА НОВУ ПОМОЋ: Сјајне вести за грађане Србије
АКЦИЈА доделе ваучера за субвенционисани одмор у Србији биће настављена и у следећој години, а, како је најављено, иницијатива је да грађани добијају по 10.000 динара.
Фото Н. Скендерија
Георги Генов, директор ХОРЕС-а, каже да је предлог да корисници 2023. године добијају пет хиљада динара мање него ове године јер би на тај начин већи број њих остварио право на могућност за ову помоћ државе.
- Тако би лимит зараде од 70.000 динара био повећан на 90.000 - објаснио је Генов гостујући на ТВ Првој, и додао да интересовање наших гостију за домаће дестинације не јењава ни током зимских месеци.
Да подсетимо, ове године грађани су добили ваучере у вредности од 15.000 динара.
- Акција доделе ваучера одиграла је важну улогу у промоцији значаја категоризације и пријаве у систем е-туриста јер су угоститељи схватили да се исплати пословати у складу са законом - нагласио је раније министар туризма и омладине Хусеин Мемић и додао да ће Министарство туризма и омладине, у сарадњи са другим државним органима, и следеће године наставити да подстиче легално пословање свих субјеката у туристичкој привреди, као и да ће један од приоритета бити нулта толеранција на сиву економију како би била сузбијена нелојална конкуренција свим угоститељима који редовно измирују своје обавезе према држави и послују у складу са законом.
Препоручујемо
ВЕТРЕЊАЧE МАМЕ ГОСТЕ: Ветропарк "Алибунар" постао туристичка атракција
09. 12. 2022. у 06:33
ЕТНОЛОГ ОТКРИВА: Ево да ли жена може да преузме славу - ова правила налаже црква
13. 12. 2022. у 11:45
КАКО ЈЕ ТИТО ГОВОРИО ЕНГЛЕСКИ: Порука за Американце, смех и пуцкетање прстима (ВИДЕО)
13. 12. 2022. у 09:59
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (3)