КАЗНА И ДО 1.000.000 ДИНАРА: Почела контрола отпадног моторног уља у београдским ауто-сервисима
РЕПУБЛИЧКА инспекција за заштиту животне средине покренула је, у складу са Законом о управљању отпадом, контролу привредних субјеката који се баве сервисирањем возила на територији Београда, у вези са поступањем са отпадним моторним уљем које настаје обављањем ове делатности.
Илустрација/Новости
Инспекцијским надзором је утврђено да су два ауто-сервиса користила котао за грејање на отпадно уље, због чега су против одговорних поднети захтеви за покретање прекршајног поступка надлежном судском органу.
Такође су сачињена и решења о забрани термичког третмана отпада, са налогом о предаји отпадног уља овлашћеном лицу.
Како је соапштило Министарство заштите животне средине, у више ауто-сервиса констатоване су незаконитости у управљању отпадним моторним уљима због непоседовања израђеног Плана управљања отпадом, Извештаја о испитивању отпада или се отпад неадекватно складишти и не предаје овлашћеном лицу за управљање отпадом.
Такође је утврђено да поједини ауто-сервиси не воде евиденцију о отпаду који настаје и који се предаје, нити имају одређено одговорно лице за управљање отпадом. Привредним субјектима код којих су констатоване неправилности дат је налог са роком за њихово отклањање, а у 10 случајева донета су и решења за отклањање незаконитости.
За непоступање по издатим налозима у законским роковима, подносиће се пријаве надлежном прекршајном суду, где су за правна лица запрећене казне од 500.000 – 1.000.000 динара, а за предузетнике од 250.000 – 500.000 динара или казна затвора до 30 дана, наведено је у саопштењу.
Препоручујемо
ШАРАН СКУП, ПАСТРМКА ЈЕФТИНИЈА: Цене рибе на пијацама скочиле и до 50 одсто у односу на претходну годину
10. 12. 2022. у 10:11 >> 12:34
МИСТЕРИЈА НА НЕБУ ИЗНАД ТАЈВАНА: "Овакав потез кинеске војске нисмо видели у новијој историји"
ТАЈВАНСКА војска навикла је на готово свакодневно праћење кинеских ратних авиона који лете у близини острва. Понекад их је само неколико, понекад знатно више, али њихово присуство је скоро непрекидно. Због тога је изненадни прекид летова, који је трајао готово две недеље, изазвао изненађење и недоумицу.
12. 03. 2026. у 17:58
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)