ПАТРИЈАРХ У ПОСЕТИ ЕПАРХИЈИ МИЛЕШЕВСКОЈ: На 425. годишњицу спаљивања моштију Светог Саве његова светост ће служити Свету Литургију

А. Р.

04. 05. 2022. у 15:46

ПОВОДОМ 425. годишњице од спаљивања моштију Светог Саве, Патријарх српски Порфирије посетиће Епархију милешевску 9. и 10. маја.

ПАТРИЈАРХ У ПОСЕТИ ЕПАРХИЈИ МИЛЕШЕВСКОЈ: На 425. годишњицу спаљивања моштију Светог Саве његова светост ће служити Свету Литургију

Фото: А. Р.

Тим поводом, Епископ милешевски Атанасије позвао је верујући народ да се у што већем броју окупи у манастиру Милешеви како би учествовали у духовним и културним свечаностима које ће том приликом бити приређене.

Патријарх српски Порфирије, од 9. до 12. маја боравиће у канонској посети светосавским епархијама Милешевској, Захумско-херцеговачкој, Црногорско-приморској и Будимљанско-никшићкој.

- Манастир Милешева запамћен је у историји као веома значајно културно, историјско, просветно, народно средиште српског народа. Милешевски храм је, међу свима храмовима Српске православне цркве, највише заслужио да се назове Светосавским храмом јер, управо у милешевском храму боравиле су мошти првог српског просветитеља и Архиепископа Светога Саве, преко 360 година, од преноса из Трнова па док нису потегнуте одавде и понесене, од стране Османлија, на београдски Врачар, да тамо буду спаљене – каже владика милешевски Атанасије.

Канонска посета српског патријарха ће започети у манастиру Милешеви где ће у понедељак 9. маја у 18 часова бити приређен свечани дочек и доксологија. У уторак, 10. маја у 08.30 часова, на 425. годишњицу спаљивања моштију Светог Саве његова светост ће служити Свету архијерејску Литургију у манастиру Милешеви.

У уторак, 10.маја у раним поподневним часовима, његова светост Патријарх Порфирије ће наставити боравак у Епархији милешевској, где ће му око 14 часова пред храмом Светог великомученика Георгија на Гукама у Пљевљима бити приређен свечани дочек а планирано је и освећење црквено-народног дома.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

ПЛЕМЕНИТИ И ОДАНИ: Људи „анђеоске душе“ рађају се у ова три хороскопска знака