ТИОДОРОВИЋ УПОЗОРАВА: Три вируса круже Србијом

07. 04. 2022. у 07:37

ЕПИДЕМИОЛОГ проф. др Бранислав Тиодоровић из кризног штаба каже да га сада од ковида више забрињава епидемија грипа која узима маха.

ТИОДОРОВИЋ УПОЗОРАВА: Три вируса круже Србијом

Фото: Принтсцрееен

Све је, како наводи, кренуло пре 15-20 дана с предшколском децом, па се вирус преселио на школску и већ стигао до одраслих. И трајаће још бар седам-осам дана.

- Регистрована су три типа грипа - АХ1, АХ3 и Б и грип сада постаје озбиљнији проблем. Даје високу температуру, болове у мишићима, зглобовима, људи су баш лоше. Ти људи морају у ковид амбуланте због симптома и тамо се испостави да су негативни на тесту на ковид - каже проф. Тиодоровић.

Они који су вакцинисани против грипа преболеће га лако или га неће ни боловати, наводи проф. Тиодоровић, а то зависи од општег стања организма.

- А они који нису боловаће недељу дана. Морају да мирују, скидају температуру и узимају витамине - каже Тиодоровић.

Србија, додаје професор, има "Торлакову" тровалентну вакцину, која покрива сва три типа грипа, и увозну четворовалентну, која покрива све то и плус два типа Б.

(Курир)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (1)

ГАВРИЛОВА МАЈКА И МОЈ ПРАДЕДА...: Принцип ПРЕДАК нашег познатог певача (ФОТО)