ДО ПРОФЕСОРА НА КЛИК – EASYPASS НУДИ МНОГО МОГУЋНОСТИ ЗА УЧЕНИКЕ И СТУДЕНТЕ

Промо

20. 03. 2022. у 10:00

Две младе предузетнице развијају иновативну платформу у оквиру стартап акцелератора Универзум, који заједно организују компанија Mozzart и Универзитет у Београду

ДО ПРОФЕСОРА НА КЛИК – EASYPASS НУДИ МНОГО МОГУЋНОСТИ ЗА УЧЕНИКЕ И СТУДЕНТЕ

Foto: Promo

Није лако пронаћи добре професоре. Распитивање, тражење броја телефона преко друштвених мрежа, огласи на аутобуским станицама или у новинама... Све то изискује много времена. Зато су Маријана Јовановић и Јана Антић одлучиле да оснују стартап EasyPass где ученици и академци могу пронаћи проверене професоре на једноставан начин.

Foto: Promo

„Обе смо одрасле у предузетничким породицама и то је умногоме допринело развоју миндсет-а који имамо тренутно. На саму идеју дошле смо за време студија. Суочене с недостатком времена, а у жељи да брзо савладамо нагомилано градиво, питале смо се како убрзати, унапредити и, истовремено, поједноставити образовни процес. Али нипошто на уштрб квалитета! Биле смо свесне чињенице да су сви студенти, баш као и ђаци основних и средњих школа, у сталној потрази за добрим наставницима који ће им кроз индивидуалну наставу и приватне часове помоћи у савладавању градива“, каже на почетку разговора за наш портал Маријана Јовановић.

Начин заказивања је врло једноставан. Корисницима је понуђено више категорија из различитих едукативних области попут језика, математике, информатике и осталих предмета који се похађају током основног и средњошколског образовања, и на факултету. Услугу могу у потпуности прилагодити својим потребама, буџету и преференцијама у погледу места одржавања часа. 

„Бенефити сајта не односе се само на студенте, већ и на професоре. Њима је омогућена видљивост и промоција великом броју корисника, већи број заказаних часова и тиме додатна зарада“, истиче Маријана.

Foto: Promo

Младе предузетнице теже да EasyPass постане најиновативнија платформа за неформалну едукацију са фокусом на индивидуалне часове. Уз помоћ различитих алата који су у процесу имплементације, попут боокинг календара, виртуелне учионице и квизова за проверу знања, корисницима ће омогућити да на ефикаснији начин организују време које желе да посвете приватним часовима. Алати ће помоћи предавачима да се боље организују, али и студентима да на бржи начин закажу час. 

„Желимо да EasyPass буде прва помисао свим студентима када им затреба помоћ при учењу. У наредних неколико месеци планирамо проширење тима, рад на побољшању саме платформе и имплементацију нових алата који ће додатно олакшати коришћење сајта. Желимо да омогућимо нашим професорима да све што им треба за заказивање и организацију часова имају на једном месту. Поред унапређења функционалности, у плану је отварање нових тржишта.  Ширење на регион и Европу је свакако један од кључних корака“, каже Јовановићева.

Две младе предузетнице своју платформу развијају у оквиру startap akceleratora Univerzum који заједно организују компанија Моззарт и Универзитет у Београду.  

„Релативно скоро смо почеле да тражимо екстерно финансирање. Поред Универзум гранта, добиле смо и улазни грант Катапулт програма који нам обезбеђује и финансијску и менторску подршку. Сада смо у процесу проналажења инвестиције. Учешће у Универзуму нам заиста пуно значи. Најпре због самог искуства представљања идеје, упознавања других учесника на стартап сцени, а затим и саме финансијске подршке. Највећа очекивања имамо од искусних ментора, њихових савета и критика јер је то нешто што нам је у овом тренутку најпотребније. Верујемо да ће нам консултације и саветовање о нашим недоумицама из другачије перспективе помоћи да превазиђемо неке од препрека  са којима се суочавамо“, истиче Јана Антић.

Она наглашава да се млади све више усуђују да размишљају о покретању стартапа, али им недостаје подршка да то и реализују. 

„Посвећеност и истрајност су јако битни фактори, јер се на почетку наилази на много препрека. Први званични подаци о стартап заједници су тек недавно објављени. У 19% стартапа оснивачи су млађи од 30 година, а само 20% су жене и драго нам је да спадамо у обе категорије, али  верујемо да ће се захваљујући многобројним акцелераторима та ситуација променити. Стартап заједница није велика и нажалост, јако је централизована. Нас две нисмо из Београда, али живимо овде. Верујемо да и млади из других градова имају добре стартап идеје које могу бити успешне. Из тог разлога, сматрамо да је доступност информација о актуелним конкурсима и могућностима финансирања један од кључних фактора за даљи развој стартап заједнице у Србији“, објашњава Антић.

Поред Маријане и Јане, тим чини и програмер Младен који је задужен је за сва техничка питања. Пошто се њихова платформа убрзано шири, они су тренутно у потрази за практикантима који ће им помоћи у маркетиншким активностима, као и у техничком унапређењу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АКО ВУЧИЋ НЕ ПОБЕДИ, СРБИЈУ ЧЕКАЈУ ТЕШКИ ДАНИ ПО СВИМ ПИТАЊИМА... Дарко Миличић послао важну поруку о актуелној политичкој ситуацији (ВИДЕО)

АКО ВУЧИЋ НЕ ПОБЕДИ, СРБИЈУ ЧЕКАЈУ ТЕШКИ ДАНИ ПО СВИМ ПИТАЊИМА... Дарко Миличић послао важну поруку о актуелној политичкој ситуацији (ВИДЕО)

ДАРКО Миличић, прослављени српски кошаркаш и освајач НБА прстена, огласио се коментаришући ударне политичке теме у Србији.

07. 05. 2024. у 12:54

КАКО ДА ЗАЧИНИТЕ БРАК? Радмила је брачни терапеут и ове савете треба да послушате (ВИДЕО)

КАКО ДА ЗАЧИНИТЕ БРАК? Радмила је брачни терапеут и ове савете треба да послушате (ВИДЕО)

У подкасту Др Новости питали смо породичног психотерапеута Радмилу Вулић Бојовић све што занима брачне партнере. Како изгледа брачна терапија, како превазићи кризу у браку ? На који начин да побољшамо комуникацију са партнером ? Као превазтићи превару ?( ВИДЕО )

07. 05. 2024. у 20:41

Коментари (0)

КАКО ДА ЗАЧИНИТЕ БРАК? Радмила је брачни терапеут и ове савете треба да послушате (ВИДЕО)