БРАНИСЛАВ Поповић, бивши адвокат, сада јавни бележник у Александровцу, и његова колегиница Слађана Судимац, која је наследила Поповићеве предмете, први су правни заступници против којих је нека банка поднела тужбу за накнаду штете због спорова око трошкова обраде кредита. Реч је о Уникредит банци, која пред Вишим судом у Београду тражи 529 милиона динара одштете.

Коментари (5)

Goran

17.11.2021. 11:10

Disciplinska odgovornost je pitanje Komore i ona o tome odlucuje, a eventualnu stetu mogu pitrazivati samo drugi advokati zbog nelojalne konkurencije. Glupost i bahatost banaka samo ce dovesti do toga da ce njegovom punomocniku platiti ogromne troskove.

Svašta

17.11.2021. 21:57

Navedena banka je prva pozivala klijente na nagodbu, čime je priznala da nije po zakonu naplaćivanje troškova obrade kredita. Banderaši su bili mnogi. Sta se dešava u slučaju gde jedan advokat zastupa sve banke u Srbiji? Koliko od njega tek treba da građani naplate?

Srbijo Zuta kuco

18.11.2021. 08:08

Samo u Srbistanu je moguce tuziti nekoga sto je ponudio zastitu protiv kriminalaca. Nikada necemo zatvoriti poglavlja 23 i 24. Banke su kao odmazdu za presude protiv njih pocele da naplacuju mesecne naknade za racune u svojoj banci, cak i onlajn placanja. Ja koristim svoj novac, unosim sve podatke neophodne za transakciju (a ne sluzbenik banke) i umesto da oni meni plate sto ne moraju da placaju sluzbenika, perverzno meni naplacuju moj rad i privilegiju da bez kamate koriste moj novoac. Ima li iko u Srbistanu zdravog razuma i testise da ovome stane na put? Radi se o kartelu koji nas terorise zato sto ima monopol. Nema trzista ni konkurencije. Sve banke i svi operateri kablovske televizije i telefonije se ponasaju identicno sto dokazuje postojanje dogovora. Udruzenog zlocinackog poduhvata.

Dragutin

22.11.2021. 15:57

Bankare treba da je sramota, umesto da pozovu klijente i vrate im oteto oni svim mogućim sredstvima se trude da zaplaše klijente i advokate. Građani treba da se ujedine sa zahtevom da se lični dohodci isplaćuju u firmama na ruke kao i da sa štednjom i tekućim računima prelaze u banke koje nisu naplaćivale dodatne troškove. Podsetimo se Rajfajzen banke koja je svojevremeno podigla kamatu za kredite u tečaju sa 12 na 18% čak su okamatili i otplaćeni deo kredita što nema čak ni kod zelenaša. Država umesto da zabrani rad takvim bankama upućuje velika javna preduzeća da racun otvaraju kod njih. Ko stoji iza njih verovatno korumpirani pojedinci iz vrha vlasti.

Milijana

23.12.2021. 18:25

Taj adv. Branislav Popovic je radio po zakonu ,nikoga nije primoravao da potpise punomocje za zastupanje vec je zahvaljujuci uspehu u svom poslu na osnovu preporuka i imao klijente. Ne vidim osnov hajke protiv Branislava jer je sve radio po zakonu i gradjani su naplatili svoja potrazivanja na legalaan i legitiman nacin.