ХИТНО РЕАГОВАЊЕ МЕДИЦИНСКОГ ФАКУЛТЕТА: Ивермектин није ефикасан против короне!
ИВЕРМЕКТИН, лек који је последњих месеци у фокусу јавности у Србији у контексту лечења од короне, није ефикасан у борби против ове заразне болести, закључак је Медицинског факултета у Београду, чије саопштење преносимо у целости.
Фото архива
Због бројних коментара који су се у последње време појављивали у медијима везано за примену препарата „Ивермектин” у лечењу ковид-19 инфекције, Декански колегијум Медицинског факултета у Београду је сматрао да наш Факултет, као установа највишег националног значаја, треба да реагује.
У следећем делу текста интегрално су приказана експертска мишљења руководства Института за микробиологију и имунологију, као и Колегијума Клинике за инфективне и тропске болести Универзитетског клиничког центра Србије, који су на наш захтев ефикасно одговорили.
Подсећамо да је Агенција за лекове и медицинска средства једина институција која је овлашћена за издавање дозвола за стављање у промет искључиво квалитетних, безбедних и ефикасних лекова и медицинских средстава.
БОНУС ВИДЕО - Српска фабрика вакцина
Препоручујемо
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Русија спрема напад на ТРИ европске земље - жели да тестира НАТО: Алармантне тврдње стручњака
ПРЕМА новој анализи, Русија се активно припрема за напад на балтичке државе, што би представљало велики војни изазов за Запад. Таквим потезом, Владимир Путин би тестирао спремност НАТО-а да брани три мале чланице - Естонију, Летонију и Литванију - у случају могућег почетка Трећег светског рата.
02. 05. 2026. у 21:42
Коментари (0)