АДВОКАТИ У СРБИЈИ У ШТРАЈКУ УПОЗОРЕЊА: У петак суђења отказана
СВА суђења у Србији заказана за петак биће одложена, јер адвокати ступају у штрајк упозорења.
Фото: Архива
Ово је одлучио Управни одбор Адвокатске коморе Србије. Повод за једнодневну обуставу рада су недавно објављени правни ставови Врховног касационог суда у вези са трошковима обраде кредита, у банкама, и осигурања код Националне корпорације за осигурање кредита.
Како се наводи у одлуци АКС, 24. септембра адвокати у целој Србији неће поступати у поступцима пред судовима и другим органима без изузетка, па чак ни у притворским предметима, поступцима према малолетницима и поступцима по привременим мерама.
- У току обуставе рада адвокати могу да сачињавају писмене поднеске који су везани за рок и у ситуацији када би странка изгубила право на подношење правног средства или би јој била нанета ненадокнадива штета - наводи се у одлуци.
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (1)