ЕКИПНА БРОНЗА ЗА ВОЗАЧЕ У ВОЈНОМ РЕЛИЈУ: Успех припадника Војске Србије на Међународним војним играмa
ВОЗАЧИ Војске Србије освојили су треће место и бронзану медаљу у финалној екипној трци, која представља главни догађај у дисциплини „Војни рели“ Међународних војних игара.
Фото: Министарство одбране Руске Федерације
Како је саопштило Министарство одбране Републике Србије, екипна трка специфична је по томе што се сва четири теренска возила крећу заједно, у групи, и што сва возила морају завршити трку. Уколико током трке дође до квара на возилу, од посада се очекује да квар отклоне уз коришћење индивидуалног комплета алата. Стаза за екипну трку је најсложенија и најдужа, а наша екипа је савладала око 200 километара за нешто мање од четири сата, при чему су на два возила успешно отклонили кварове. То им је донело треће место, иза екипа Русије и Кине.
Освајањем бронзане медаље у финалној екипној трци припадници Војске Србије завршили су такмичење у дисциплини „Војни рели“, одржаној у граду Кизилу на крајњем истоку Руске Федерације. Претходно је наша екипа освојила треће место у трци са бојевим гађањем, као и сребрну и бронзану медаљу у индивидуалним тркама у категорији неборбених возила 4x4 и 6x6 „Камаз” и „Урал”.
За медаље у дисциплини „Војни рели“, осим екипе Војске Србије, такмичиле су се и екипе оружаних снага Израела, Монголије, Кине, Белорусије, Узбекистана и Русије, саопштило је Министарство одбране.
rs.sputniknews.com
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ЧЕТИРИ ПОСАДЕ ВС НА ТЕНКОВСКОМ БИАТЛОНУ: Србија суорганизатор Међународних војних игара
23. 08. 2021. у 21:01
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске
ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.
14. 07. 2026. у 19:45
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)