ВАЖНО ЗА ШКОЛАРЦЕ: Министарство саопштило како ће настава изгледати по општинама
МИНИСТАР просвете, науке и технолошког развоја Бранко Ружић упутио је допис школским управама, основним и средњим школама и јединицама локалне самоуправе о плану образовно-васпитног рада за следећу недељу, а на основу одлуке Тима за праћење и координисање примене превентивних мера у раду школа, формираног од стране Кризног штаба.
Фото: Танјуг/Страхиња Аћимовић
За прву недељу школске године 2021/2022. годину Тим је донео одлуку да се у свим основним и средњим школама у Србији примењује први модел органиизације образовно-васпитног рада који подразумева непосередну наставу у школама, осим у средњим школама у 15 јединица и то Кладову, Петровцу на Млави, Новој Вароши, Прибоју, Ужицу, Ваљеву, Деспотовцу, Јагодини, Параћину, Свилајнцу, Рековацу, Ћуприји, Прешеву, Новом Пазару и Бојнику.
Настава у средњим школама у овим локалним самоуправама одвијаће се по другом моделу - комбинованом, по коме се образовно-васпитни процес организује комбиновањем непосредне наставе и наставе на даљину, а одељења су подељена у групе.
Тутин је једина локална самоуправа у Србији где ће се примењивати трећи модел, односно онлајн настава у свим средњим школама.
Ученици који болују од короне или код којих се постави сумња на корону у периоду који одреди ординирајући лекар, као и ученици који су блиски контакти корона позитивних особа који се налазе у карантину у кућним условима, до истека периода карантина у складу са стручно-методолошким упуством не почињу са наставом 1. септембра 2021. године.
Одлука о начину организације наставе у основиним и средњим школама донета је у складу са одлукама и закључцима Кризног штаба за сузбијање заразне болести Цовид-19 и стручним упутствима за организацију образовно-васпитно рада у основној и средњој школи за школску 2021/2022. годину.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЈЕСТЕ, ШЕСТ ГОДИНА СМО ГЛУМИЛИ ПАР" Рада о вези са Миланом, ставила тачку на спекулаије: "Поповић нас је натерао..."
"МЕНЕ је то тада сметало, нисам се сналазила..."
07. 07. 2026. у 09:36
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)