ДА ЛИ НАС ТОКОМ ЛЕТА ОЧЕКУЈЕ ЈОШ ПАДАВИНА: Метеоролог открио када коначно можемо да очекујемо лепо време
СНАЖНО невреме, праћено обилном кишом и грмљавином, изазвало је проблеме у неким деловима Србије. Према прогнози кише и пљускова с грмљавином, биће још данас, нарочито у првом делу дана.
Фото: Принтскрин/ РТС
Метеоролог Горан Михајловић наводи да је током претходних дана било падавина у целој земљи али да се по томе највише истичу подручја општина Петровац на Млави и Стара Пазова где је само у једом дану пало 120 литара кише по метру квадратном.
Просечно је у Србији пало од 40 до 60, негде локално и до 80 литара по метру квадратном.
Михајловић наводи да се током августа очекује повремена киша.
Наглашава да се данас завршава епизода нестабилног времена коју ће сменити сунчано и топло време.
- За викенд се може очекивати пораст температуре, а почетком наредне седмице и преко 35 степени Целзијуса- додаје Михајловић.
Напомиње да понављање сценарија са катастрофалним поплавама из 2014. године није реално очекивати. Указује да постоји опасност од бујичних поплава у брдско-планинским пределима. Ту је много поточића где се за кратко време при великим падавинама могу створити бујице, објашњава Михјаловић.
Истиче да су у равничарским пределима обилне падавине погодовале пољопривредним културама, пре свега кукурузу и сунцокрету.
(РТС)
Препоручујемо
РХМЗ ИЗДАО ДВА УПОЗОРЕЊА: Упаљен метеоаларм због обилних киша - могуће изливање река
20. 07. 2021. у 07:26
ШТА ДА УРАДИТЕ АКО ВАМ ЈЕ ПРЕВИСОК РАЧУН ЗА СТРУЈУ: Ево како поднети приговор
24. 01. 2026. у 10:59
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)