"ДОСИТЕЈА" ЗА НАЈБОЉЕ СТУДЕНТЕ: Удовичић у Нишу захвалио стипендистима Фонда за младе таленте - "Ви сте синоним успеха"

Новости онлине

23. 06. 2021. у 15:08

НАЈУСПЕШНИЈИМ студентима Универзитета у Нишу данас је стипендије Фонда за младе таленте доделио министар омладине и спорта Вања Удовичић.

ДОСИТЕЈА ЗА НАЈБОЉЕ СТУДЕНТЕ: Удовичић у Нишу захвалио стипендистима Фонда за младе таленте - Ви сте синоним успеха

Фото: Танјуг/Димитрије Николић

Уручењу уговора о стипендирању присуствовао је и ректор Универзитета у Нишу проф. др Драган Антић.

Фото: Танјуг/Димитрије Николић

- Честитам свим добитницима стипендија Фонда за младе таленте са Универзитета у Нишу, који је ове године сврстан међу осам одсто најбољих светских високошколских институција, што је двострука потврда квалитета академског образовања. Драго ми је да вас је сваке године на додели "Доситеје" све више, и поносан сам што у континуитету бележимо тенденцију раста броја додељених стипендија, јер је то показатељ да заједно напредујемо и растемо. Захваљујући вама и вашим успесима Фонд за младе таленте постао је синоним успеха. Минастарство омладине и спорта наставиће да ваше успехе прати и да даљим растом броја додељених стипендија вас додатно мотивише да будете све бољи. Желим вам да никада не одустанете од својих циљева, и онда када наиђете на изазове, сетите се да сте део тима најбољих од најбољих, и да у вама лежи снага и моћ коју вам даје ваше знање - изјавио је министар Удовичић.

Фото: Танјуг/Димитрије Николић

Стипендију Фонда за младе таленте Републике Србије ове године добило је 228 најбољих студената Универзитета у Нишу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ЦЕО ТЕНИС У ШОКУ: Чувена тенисерка уградила вештачке груди, а онда је откривено и ово! (ФОТО)