МИСИЈА ЧЕСТИТИХ ШКОТСКИХ ЖЕНА: Крагујевац је био пун савезничких лекара и болничарки
18. 01. 2021. у 18:00
КРАГУЈЕВАЦ је пун савезничких лекара и болничарки. Ту је енглеска војна мисија са пуковником-лекаром Хантером на челу. Ту је руска болница, пресељена из Ваљева у Крагујевац.
Повезане вести
МАЧВА ПУНА ГРОБОВА И ОЧАЈАЊА: Аустријанци пуцају на све - војнике, цивиле, чак и на псе
ШAБАЦ је бранило 8.000 људи под командом пуковника Мишковића. Инжењерској трупи стоји на челу пуковник Васић, одличан пиротехничар, белгијски ђак и диван говорник.
13. 01. 2021. у 18:00
АУСТРОУГАРСКА ЗВЕРСТВА У ШАПЦУ: У септембру 1914. разорено је 2.500 кућа; 1.500 грађана је побијено или одведено, а 537 породица је нестало
НА ПУТУ за Шабац преноћили смо у Владимирцима, у млину гђе Шајновић из Шапца. За вечером, мајка наше домаћице причала ми је да се вратила са гроба свога унука, младог добровољца од 17 година.
12. 01. 2021. у 18:00
АСОВИ СТАРОГ КРАЉА ПЕТРА: Како су српске тобџије биле јаче од три непријатељска пука
ПУТЕМ Ваљево-Лајковац-Уб-Трстеница стигли смо у Обреновац. Аустро-Мађари су хтели да пређу преко Саве, без успеха уосталом, и бомбардовали су варошицу, али штета није велика.
11. 01. 2021. у 18:00
БОЛНИЦЕ ГАЂАНЕ ПО ЧЕТИРИ ПУТА: Аустроугарска води "интегрални рат", односно она хоће да истреби цео српски народ, а не само његове војнике!
У БЕОГРАДУ нас дочекује мајор Јоксим Гајић, командант Града, долази нам у сусрет. То је онај исти Гајић који је нападао непријатељске положаје код Земуна 27. и 28. септембра.
10. 01. 2021. у 18:00
ШКОЛА ЗА ЧЕТНИКЕ У ВАЉЕВУ: Регент Александар Карађорђевић за време целог трајања рата није никада хтео да напушта своје војнике
ВАЉЕВО је имало своју "школу за четнике" којом су управљала двојица војвода и која је била смештена у једној кафани, одакле су дигли столове и столице и заменили их набацаном сламом по патосу, где је спавало двадесет ученика.
09. 01. 2021. у 18:00
Најновије из рубрике
СНАЖНА ОЛУЈА СТИЖЕ: Хладни фронт ће ПОТОПИТИ Србију, ево где ће бити најгоре!
ВЕОМА пријатан и угодан дан у Србији. У већини предела и даље је сунчано, а температура је достигла 30 степени.
23. 07. 2026. у 20:35
Саопштење правних заступника Аква парка "Југово" у Смедереву поводом трагедије
ПОВОДОМ несреће која се десила у Аква парку "Југово" у Смедереву када је трагично настрадао дечак од пет година, правни заступници тог аква парка Душан Тодоровић, Дејан Добросављевић, Немања Говедарица, Саша Кузмановић, дали су саопштење које преносимо у целости.
23. 07. 2026. у 20:11
РАДУЈТЕ СЕ, ПЕНЗИОНЕРИ: Влада донела важну одлуку, спремно 30.000 ваучера
ВЛАДА Србије усвојила је на данашњој седници Уредбу о условима и начину доделе и коришћења средстава за подстицање унапређења туристичког промета домаћих туриста на територији Србије.
23. 07. 2026. у 17:33
ШАНСА ЗА НОВИ ЖИВОТ: Уређај од кључног значаја за трансплантацију бубрега стигао на ВМА
СВАКА успешна трансплантација почиње прецизном дијагностиком.
23. 07. 2026. у 12:30
ПЉУСКОВИ СА ГРМЉАВИНОМ СТИЖУ У ДРУГОМ ДЕЛУ ДАНА: Ови делови Србије ће бити на удару невремена
ПРЕД нама је сунчан и веома угодан дан и без врућина. Максимална температура биће од 26 до 30 степени, у Београду до 28°Ц.
23. 07. 2026. у 11:04
Коментари (0)